Windows Defender i jak włączyć Firewall

(grandpajanek) #1

Czy Windows Defender jest na tyle dobry abym mógł usunąć z mojego PC Norton Internet Security który blokuje mi instalację nowych fontów? 

Windows Defender na Win10 jest coraz to lepszy i skuteczny. Mam od kilku miesięcy Defendera i jeśli trzeba, informuje mnie i usuwa, znalezione zagrożenia. Zamiast Nortona, zostaw Defendera. 

(rgabrysiak) #3

Ile osób tyle opinii, w mojej - Windows Defender w zupełności wystarcza.

(grandpajanek) #4

Dzięki.Czytałem dużo dobrych opinii o Defender ale warto się upewnić.

(Jacekcal) #5

Ja od samego początku siedzę na Defenderze. Póki co spokój. Nic nie złapałem. Po co sobie dodatkowo obciążać system jakimś zewnętrznym antywirusem jak ten wbudowany działa bardzo dobrze. :slight_smile:

(rgabrysiak) #6

Tak tylko dodam, że żaden program nie gwarantuje 100% bezpieczeństwa i żaden nie zastąpi logicznego myślenia.

(maciekk26) #7

tylko defender

zgadzam się w 100 :slight_smile: sam używam i jest wszystko ok , ja posiadam jeszcze tego defendera w wersji preview ze skanowaniem przy starcie;)

(grandpajanek) #8

Dzięki.Usunąłem Nortona i jak na razie wszystko hula dobrze.

(maciekk26) #9

tylko nie wchodź na strony z crackami itp… musisz uważać co ściągasz używaj mózgu :wink: pozdrawiam

(kojotte) #10

hey,

może zadam troszkę śmieszne pytanie ale czy żeby załączyć defendera to najpierw należy odinstalować dotychczasowy program zabezpieczający? 

Ponieważ jak chce właczyć defendera to wyswietla mi sie okienko ze jest wyłaczony i zeby użyć innegp programu zabezpieczajcego…

(ubuuser) #11

Musisz odinstalować dotychczasowy antywirus.

(kojotte) #12

Od kilku lat używam CIS, jest w nim również wirtualny pulpit w którym można np.dokonywać płatnosci online. Lecz jeżeli można polegać na zaporze z windows oraz defenerze to może warto odinstalować CIS ?

Warto. Zawsze możesz wrócić do CIS w razie czego. 

(grandpajanek) #14

Wygląda na to,że za wcześnie się cieszyłem.Po usunięciu Nortona Defender włączył się automatycznie ale nie mogę wlączyć Firewall.Nortona usunąłem programem Norton Removal Tool dla pewności trzy razy.Potem sprawdziłem i usunąłem pozostałe pliki programem jv16PT.Nie wszystkie bo kilku nie da się usunąć.Wszedłem w Windows Start Search (przepraszam,że piszę angielskie terminy ale mam W10 wersję angielską),ustawiłem  Windows Firewall Service,Remote Procedure Call Service & the Base Filtering Engine Service na automatycznie.Nic z tego.Po kliknięciu w Turn Windows Firewall on wyświetla mi tylko to:

(grandpajanek) #15

Podaję tak dla informacji gdyby ktoś miał podobny problem.Pomógł mi gość z Ten Forum i wreszcie mój Firewall działa.

Link do topiku:

http://www.tenforums.com/antivirus-firewalls-system-security/43975-cant-turn-firewall-2.html

Temat do zamknięcia.