Windows Defender i jak włączyć Firewall

Czy Windows Defender jest na tyle dobry abym mógł usunąć z mojego PC Norton Internet Security który blokuje mi instalację nowych fontów? 

Windows Defender na Win10 jest coraz to lepszy i skuteczny. Mam od kilku miesięcy Defendera i jeśli trzeba, informuje mnie i usuwa, znalezione zagrożenia. Zamiast Nortona, zostaw Defendera. 

1 polubienie

Ile osób tyle opinii, w mojej - Windows Defender w zupełności wystarcza.

1 polubienie

Dzięki.Czytałem dużo dobrych opinii o Defender ale warto się upewnić.

Ja od samego początku siedzę na Defenderze. Póki co spokój. Nic nie złapałem. Po co sobie dodatkowo obciążać system jakimś zewnętrznym antywirusem jak ten wbudowany działa bardzo dobrze. :slight_smile:

1 polubienie

Tak tylko dodam, że żaden program nie gwarantuje 100% bezpieczeństwa i żaden nie zastąpi logicznego myślenia.

tylko defender

zgadzam się w 100 :slight_smile: sam używam i jest wszystko ok , ja posiadam jeszcze tego defendera w wersji preview ze skanowaniem przy starcie;)

Dzięki.Usunąłem Nortona i jak na razie wszystko hula dobrze.

tylko nie wchodź na strony z crackami itp… musisz uważać co ściągasz używaj mózgu :wink: pozdrawiam

hey,

może zadam troszkę śmieszne pytanie ale czy żeby załączyć defendera to najpierw należy odinstalować dotychczasowy program zabezpieczający? 

Ponieważ jak chce właczyć defendera to wyswietla mi sie okienko ze jest wyłaczony i zeby użyć innegp programu zabezpieczajcego…

Musisz odinstalować dotychczasowy antywirus.

Od kilku lat używam CIS, jest w nim również wirtualny pulpit w którym można np.dokonywać płatnosci online. Lecz jeżeli można polegać na zaporze z windows oraz defenerze to może warto odinstalować CIS ?

Warto. Zawsze możesz wrócić do CIS w razie czego. 

Wygląda na to,że za wcześnie się cieszyłem.Po usunięciu Nortona Defender włączył się automatycznie ale nie mogę wlączyć Firewall.Nortona usunąłem programem Norton Removal Tool dla pewności trzy razy.Potem sprawdziłem i usunąłem pozostałe pliki programem jv16PT.Nie wszystkie bo kilku nie da się usunąć.Wszedłem w Windows Start Search (przepraszam,że piszę angielskie terminy ale mam W10 wersję angielską),ustawiłem  Windows Firewall Service,Remote Procedure Call Service & the Base Filtering Engine Service na automatycznie.Nic z tego.Po kliknięciu w Turn Windows Firewall on wyświetla mi tylko to:

Podaję tak dla informacji gdyby ktoś miał podobny problem.Pomógł mi gość z Ten Forum i wreszcie mój Firewall działa.

Link do topiku:

http://www.tenforums.com/antivirus-firewalls-system-security/43975-cant-turn-firewall-2.html

Temat do zamknięcia.