Windows defender nie włącza się(0x800705b4) na Windowsie 8

Essentials to jest właśnie Windows Defender na Windows 8.

Sugestia wynikła z używania windows 7 i doświadczeniem dawnymi problemami z defenderem. Nie zmienia to faktu, że odinstalowanie i ponowne zainstalowanie, jest najbardziej oczywistym sposobem poradzenia sobie z błędami aplikacji. Na win8 można pobrać http://portable.info.pl/zsoft-uninstaller-portable/ który pokazuje więcej niż systemowy panel, ponadto ma w narzędziach zakładkę autostartu i wyszukiwanie badware.

Problem w tym, że ten program również nie widzi Win Defendera.

http://static.pokazywarka.pl/i/2323508/666912.jpg

Wyszukaj na panelu “Zainstalowane aktualizacje”. Na paneli “Historia aktualizacji” powinno się pokazać “Sukces” przy instalowaniu tej aktualizacji. Pamiętaj, że często to nazwa liczb i liter oznacza konkretną aktualizację.

W Zsofcie, w menu “Language” można kliknąć w polską flagę.

Nie mogę znaleźć takiego panelu w Zsofcie

Nie w zsofcie, tylko na panelu windows update. Opcje z lewej strony, do wyboru

http://prntscr.com/1t82sw

Na Windows 8 trochę inaczej to wygląda i odnajduje. Jednak znalazłem to i jedyne aktualizacje związane z defenderem to update definitions, które są wszystko zainstalowane z powodzeniem(“sukces”).

Z tego wszystkiego wynika, że nie zaktualizował Ci się defender, tylko poprawnie zaktualizowała się baza. Znaczy, on jest. Norton był znany, że potrafił blokować defendera. Oczywiście że z zsoft nie pokazał się defender, bo nie mógł. Gdy program zaktualizuje się do nowej wersji, to wtedy zobaczysz tą aktualizację programu. Uruchamianie usługi windows defender musi być od razu ustawiony na automatyczny. Usługa zależna jest od usługi zdalnego wywoływania procedur. Może ta usługa nie jest włączona, albo jest włączona, ale nie na automatyczne uruchamianie. Gdyby defender był uszkodzony, to pewnie, poprawnie nie zainstalowałyby się update definitions.

Jest włączona i ustawiona na automatyczny. Nawet nie ma możliwości wprowadzenia tam zmian.

http://static.pokazywarka.pl/i/2324650/368534.jpg

Zawsze jest możliwość zmiany, ale w tym przypadku jest dobrze i nie trzeba nic zmieniać. Zaznacza się usługę i z prawego przycisku myszy wybiera właściwości. Wyświetla się okienko, i interesują dwie opcje - ogólne, gdzie można włączać usługę, zatrzymywać i zmieniać sposób uruchamiania. W opcji “zależności” pokazuje Ci, od jakiej usługi ta usługa jest zależna, a poniżej, jakie usługi zależą od tej usługi. Dlatego, nie zawsze się sprawdzają poradniki z neta, dot “wyłączania zbędnych usług”, ponieważ każdy system ma specyficzną konfigurację i inny dobór działających procesów.

Zaznacz tak usługę windows defender i z prawokliku wybierz właściwości, w opcjach ogólnych ustaw tryb na automatyczny, a niżej na uruchom, potem klikaj na zastosuj i na OK.

Mam tak od samego początku ustawione i to nic nie daje. Jeśli po tej czynności co opisałeś robię od razu restart bez “Włączenia” w samym defenderze to po restarcie podczas uruchamiania mam blad 0x80070426 a nie 0x800705b4. Windows Defender mam dobrze ustawiony w usługach lokalnych.

Cały czas jest jakiś bug, co powoduje błąd defendera, że wolało o rejestrację na początku. Ten błąd, co podałeś 0x80070426, to raczej dotyczy skype, tak dużo o tym pisze w necie, bo defendera, to się nie rejestruje. Coś z tym może być, więc zamknij skype, jeśli masz go, wyłącz uruchamianie z systemem (w ustawieniach skype i w autostarcie). Tak zgaduję, bo zdjąłeś tamte logi. Zrób restart i potem znajdź defender w menu start i kliknij w niego, czy się uruchomi.

Gdy nie masz skype, to czekaj, aż ktoś, kto się zna na na takich błędach, pomoże Ci.

Problem został rozwiązany. Pisząc ten post, napisałem również do Microsoftu. Ich serwisant skontaktował się ze mną i rozwiązaliśmy problem przez recovery. Każdy antywirus trzeba odinstalowywać ich własnymi programami, bo żaden program tego lepiej nie zrobi. Takie programy jak UnistallTool czy CCleaner teraz tylko szkodzą systemowi Windows 8, który już potrafi o siebie zadbać i sprawdziłem to i na prawdę działa fajnie. Windows Defender działa poprawnie i bardzo dobrze współgra z systemem. Problem rozwiązany, temat do zamknięcia. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc i chęci.