Windows defender nie włącza się(0x800705b4) na Windowsie 8


(_D_@_N_!_0_) #1

Witam, mam nowego lapka z nowym systemem windows 8. Od początku miałem zainstalowanego nortona jako antywirusa jednak miał tylko 60 dni wiec go usunąłem i windows w aktualizacji automatycznie pobrał mi windows defendera jednak ciągle mam problem z uruchomieniem go. Wyskakuje popularny kod błędu 0x800705b4. Nie jest to wywołane złymi ustawieniami w services.mss, ponieważ tam nawet nie mam tego windowsa defendera na liście. Czy możecie mi jakoś pomóc? Norton został usunięty kompletnie przez Uninstalltoola a potem dodatkowo wyczyściłem rejestr. Mam laptopa Samsung 550P5C, 8gb ramu, procek intel i5-3210M a Windows jest 64 bitowy. Z góry dzięki za pomoc!


(Agatonster) #2

_D_@_N_!_0_ ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(Dobiesz21) #3

Może dorzuć GMER-a/tdss killera


(_D_@_N_!_0_) #4

Po próbie włączenia gmera wyskakuje mi błąd whea_uncorrectable_error i restartuje się laptop


(Atis) #5

Fix: Error 0×80508020, 0x800705b4 for Windows Defender:

http://www.thewindowsclub.com/error-0x8 … s-defender

Pobierz i uruchom Farbar Recovery Scan Tool

Kliknij Scan i pokaż raport FRST i Addition.

Logi umieść na http://wklej.org/ i podaj link.


(_D_@_N_!_0_) #6

W rejestrze nie mam w ogole folderu Windows Defendera.

http://wklej.org/id/1135755/

http://wklej.org/id/1135757/


(Atis) #7

W logach nie widać żadnej infekcji.


(_D_@_N_!_0_) #8

spodziewałem się tego, bo komputer jest nowy a jedną z pierwszych rzeczy, które chciałem zrobić to zapewnić mu ochronę.


(Bogdan_G) #9

Na win7, gdy stale wyświetlał mi że status “Niechroniony”, to wyłączyłem defendera w usługi systemu windows, potem włączyłem. Defender pobrał aktualizację i już prawidłowo wyświetlał status “Chroniony”. Na win8 powinno być podobnie.


(_D_@_N_!_0_) #10

Tu także nie mam defendera, mam takie okno

http://s1.pokazywarka.pl/i/2321609/812951/1.jpg


(Bogdan_G) #11

No fakt. Co innego wyłączałem. Defendera znajdziesz w usługach. Tam wyłączysz usługę. Potem ją uruchomisz na automatyczny.


(_D_@_N_!_0_) #12

Zrobiłem tak, zrestartowałem lapka i teraz wyskoczył mi błąd 0x80070426


(Bogdan_G) #13

Poczytaj Tu: http://translate.google.pl/translate?hl … nnel%3Drcs

Znaczy - uruchomiłeś ponownie usługę?


(_D_@_N_!_0_) #14

Próbowałem już wczoraj to zrobić, jednak ten program wymaga rejestracji po przeskanowaniu.

http://static.pokazywarka.pl/i/2322628/757012.jpg


(Bogdan_G) #15

Zastanawiam się, czy dalej nie bruździ Ci Norton. Masz taki wpis:

2013-09-21 20:13 - 2012-12-17 14:13 - 00000000 ____D C:\ProgramData\Norton

Wyczytałem w necie, że “firmy trzecie deaktywują ten komponent na korzyść swoich składników” - chodzi o defendera. Może Norton ma domyślny zapis w regedit.exe Widać, że programdata norton był uruchamiany 2013-09-21 wieczorem. Do nortona najlepiej użyć Norton Removal Tool. Pozostaje Ci w opcjach folderów odznaczenie ukrywania chronionych plików i folderów, zaznaczenie pokazywania ukrytych plików i folderów i potem wyszukanie Norton w systemie i usuwanie. Następnie w regedit.exe znalezienie i usuwanie wszystkich wpisów Norton. Potem trzeba utworzyć nowy punkt przywracania systemu, a usunąć wszystkie poprzednie, bo tam jeszcze będzie ten Norton. To można zrobić w ccleanerze, w opcjach Narzędzia/Przywracanie systemu.


(_D_@_N_!_0_) #16

Ok już się za to zabieram, znalazłem tez takie coś na necie ale nie wiem jak przetłumaczyć te Software licensing żeby znaleźć w usługach

http://answers.microsoft.com/en-us/wind … 6535f1c6f2


(Bogdan_G) #17

To tłumaczenie http://translate.google.com/translate?h … 6535f1c6f2 ale patrz na to, jak na ogólne informacje, bo to opis problemu w vista home basic.


(Dimatheus) #18

_D_@_N_!_0_ , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus


(_D_@_N_!_0_) #19

Ok tak też przetłumaczyłem i nie znalazłem tego w usługach. Zrobiłem tak jak napisałeś powyżej tylko nie wiem jak stworzyć nowy punkt przywracania systemu, bo w zasadzie nie mam niczego do zainstalowania. Miałeś rację, było trochę ukrytych plików, usunąłem je, rejestr przeczyściłem, a w regedit nie wyszukało mi niczego związanego z nortonem. Zrestartowałem komputer ale dalej mam ten błąd.

Dimatheus myślałem, że jesteście tu na forum od pomagania w kwestii związanej z komputerami a nie uczyć języka polskiego, a dokładniej pisowni w świecie internetu, gdzie coraz rzadziej korzysta się z polskich znaków dla uproszczenia. Myślę, że mam zdecydowanie lepszą maturę z naszego ojczystego języka, a moje błędy nie są spowodowane brakiem wiedzy. Pozdrawiam i zapraszam do włączenia się do dyskusji w celu pomocy.

_______________________________________________________________________________________________

Stosowna odpowiedź na Twoje przemyślenia wysłana na PW. Na przyszłość takie rzeczy kieruj bezpośrednio do moderatora.


(Bogdan_G) #20

Tak według mnie, to bym darował sobie defendera, wyłączył tą usługę całkowicie.

W celu naprawy defendera, trzeba znaleźć i odinstalować tą aktualizację całkowicie, potem zainstalować od nowa.

Windowsową ochronę znacznie można sobie poprawić instalując Essentials. Ten produkt jest “lubiany” przez windows, a znacznie jest lepszy. Przed pierwszym skanowaniem trzeba wejść w opcje i ustawić domyślne działanie w zależności od zagrożeń. U mnie, to jedno na dole jest ustawione na “Przenieś do kwarantanny”, a wyżej wszystkie na “Usuń”. Po dłuższym pierwszym “Szybkim” skanowaniu, następne są parominutowe. Przynajmniej ten jedyny program współpracuje z łatkami bezpieczeństwa systemu windows, a nie zastępuje, tak, jak to robi norton, który ma moduły do więcej blokad, ale wyłącza ochronę systemową.