Windows Defender, odzyskanie z kwarantanny

Witam mam problem z Windows Defenderem, bo poddał pliki kwarantannie i chciałbym je odzyskać ale nie widzę takiej opcji. Po wejściu w historię skanowania nawet tych plików mi nie pokazuje które są poddane kwarantannie ale pisze że są zagrożenie do usunięcia!
Pomoże ktoś?

Generujesz sporo tematów, nigdy ich nie kończysz - nie piszesz, czy problem rozwiązany, czy coś zrobiłeś w danym temacie. Forum działa jak archiwum, warto dać na koniec jakieś podsumowanie. Mi się znudziło odpowiadanie Tobie.

Upewnij się, że pliku nie próbujesz pobrać z sieci, przeglądarka dodatkowo mogła przerwać pobieranie swoimi mechanizmami wykrywania zagrożeń.

hr

Uruchamiasz Windows Defender Security Center i wybierasz Ochrona przed wirusami i zagrożeniami:

Potem Historia skanowania:

Przewijasz do zagrożeń poddanych kwarantannie:

Jakby nie było opcji przywracania:

obraz

To otwierasz pełną historię i sprawdzasz co antywirus zrobił z plikiem:

hr

Jak w systemie nie ma Windows Defender Security Center to normalnie otwierasz starszą wersje:

Potem zakładkę Historia:

Zaznaczasz Elementy poddane kwarantannie i akceptujesz opcje wyświetlenia szczegółów:

I powinno się dać przywrócić.


U mnie ten plik pozwolił zobaczyć Windows Defender w klasycznej wersji:

c:\Program Files\Windows Defender\MSASCui.exe

Polecałbym uruchamiać jako administrator by uniknąć błędów przy podglądzie kwarantanny / elementów dozwolonych / historii.