Windows Defender - pomoc

Witam, instalowalem Windows Defender’a i wyskoczył mi błąd, mionowicie takiej treści “Nie można uruchomić usługi “Widnows Defender” (WinDefend). Sprawdź, czy masz wystarczające uprawnienia do uruchamiania usług systemowych” Jestem jako Administrator komputera wiec nie wiem co jest grane…

zagladnij na strone microsoft. wiem ze jest FAQ dotyczacy tego stosunkowo nowego programu. mnie rowniez przydalyla sie podobna bajka ale z innym programem (firewall) nie panikuj. windows to windows. sprobuj wejsc w tryb “prawdziwego administratora” trzymajF8 podczas wlaczania komputera. wybierz tryb awaryjny i administraor - powinno byc po krzyku. zastanow sie czy ten program jest CI tak na prawde potrzebny. spybot search & destroy - tez bezplatny a rewelacyjny. chwale ten program bo naprawde warto a sam uzywam go chyba od poczatku jego powstania. pozdrawiam.

Mam Kasperskiego 7.0.125 Ad-awara Spyboot’a tez jak mowisz;) wiec mówisz ze instalowanie WD jest zbedne?

Nie powiedziałbym, że instalacja Defendera jest zbędna. Ma on skaner rezydentny, który na bieżąco sprawdza system. Poza tym programy antyspyware się uzupełniają, a nie przeszkadzają sobie (jak to jest w przypadku antywirusów czy firewalli). Spróbuj go zainstalować tak jak radzi efemek - jako Administrator w trybie awaryjnym.

zgodze sie - z tym ze po co instalowac kolejny program zwalniajacy system? spybot ma przeciez rezydenta pilnujacego Twojego systemu i rejsestru. jesli dodatkowo masz firewall i antywirusa to juz bajka. na marginesie - sam zainstalowalem przed momentem tego win defendera czy jak sie on tam nazywa i poobserwuje jak pracuje :slight_smile: pozdrawiam

w takim razie sie pobawie, Dzięki panowie:)