Windows Defender w windows 8- warto?

Witam od tygodnia jestem posiadaczem windows 8 jestem z niego bardzo zadowolony lecz chciałbym się zapytać o antywirus Windows defender czy on rzeczywiście chroni komputer przed zagrożeniami czy lepiej zainstalować inny program (avast) ??

Ile osób tyle opinii. Tak na marginesie dodam że żaden program AV czy IS nie zagwarantuje ci w 100% bezpieczeństwa.

Podstawa to umiejętne i rozsądne korzystanie z komputera :wink:

Windows Defender :wink:

Dlaczego?

- Nie wymaga instalacji

- Ładny Interfejs

- Łatwy w Obsłudze

1 polubienie

Pod względem wykrywania zagrożeń lepiej wypada AVG Free. Standardowo defender nie ma nawet opcji skanowania z menu kontekstowego (można dodać ale w trybie tekstowym poprzez edycję rejestru).

Właśnie od kilku dni testuję Win Defender i zastanawiam się czy ten program aktualizuje automatycznie bazę. Z ogólnych opisów wynika że tak, ale dotąd się nie doczekałem, lecz sam ręcznie aktualizowałem. Inna sprawa, że może zbyt byłem niecierpliwy, ale jednak po aktualizacji wynikało za każdym razem, że była już od kilku godzin nowa wersja bazy. Co do skanowania to trochę dziwne, bo u mnie jest ta opcja w menu, a nawet zauważyłem, że codziennie automatycznie sam skanuje (wersja szybka). Szukałem, ale chyba w ustawieniach nie można nic zmienić. Dodam, że włączyłem opcje automatyczną update windows. Czy może ktoś ma inne informacje co do częstości ściągania bazy wirusów?