Windows Defender. Włączenie ochrony w czasie rzeczywistym

Cześć. Trafiłem na ten wątek bo miałem praktycznie identyczny problem, tj: w ustawieniach „Ochrona przed wirusami…” miałem:

  • wyłączoną ochronę w czasie rzeczywistym
  • wyłączone wszystkie inne ochrony
  • Windows Defender nie widniał na liście programów chroniących komputer
  • nie było możliwości przeskanowania systemu itd…
    …dodatkowo w ustawieniach „ochrona przed wirusami…” na czerwono widniały komunikaty o tym że administrator zarządza tymi uprawnieniami…

2 dni szperałem, próbując wszystkich wskazówek w internecie, min.:

  • wpisów w rejestrze DisableAnty Spy…
  • skanowania sfc / itd…
  • DISM…
    NIESTETY NIC NIE POMAGAŁO. Aż trafiłem na jeden mądry filmik Hindusa…

Rozwiązanie problemu:

  • Za włączenie nieaktywnych opcji Defendera odpowiada usługa: Windows Security Health Service… podejrzewam że masz ją wyłączoną: sprawdzisz to wchodząc w rejestr:
    regedit → HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SecurityHealthService

klikając w SecirutyHealthService po prawej stronie zobaczysz wpisy… przedostatnim z nich będzie „Start”. Kliknij go prawym myszki → Modyfikuj → i zmienna 4"4" która tam będzie powie ci że masz to wyłączone. Jeśli jest 4 to zmień ją na „2” i daj ok. Tym zabiegiem odblokowałes możliwość włączenia SecirityHealthServices.

Teraz musisz wejśc w listę usług systemu Windows i włączyć ją ręcznie:

  • Win+R → wpisz: services.msc + ENTER → na liście usług znajdź: Usługa Zabezpieczenia Windows
    i kliknij ja 2 razy. W oknie które wyskoczy będziesz miał aktywną opcję „Uruchom”. Kliknij Uruchom, pokaże ci się komunikat → następnie daj OK. Wyjdź zarówno z listy usług jak i rejestru. Zrestartuj komputer.

Po restarcie wejdź do „Ochrona przed wirusami…” i zobacz efekt :slight_smile:

Jeśli pogubisz się gdzieś po drodze - polecę ci film hindusa dzięki któremu mój sprzęt wrócił „do żywych” .
Link do filmu: security at a glance | How to fix | 100% proof | windows security missing | windows 10 - YouTube

Powodzenia i pozdrawiam.
Maciek

A dlaczego miałes? Tak sam z siebie?
A jeśli wartość Start to 3? Co wtedy? Jaka jest prawidłowa? 4 czy 3 ?

@krystian3w . Nie ma co sie łapać za głowę i sygnalizować brak wiedzy.
Tu wartość 3 jest w Windows 10 wartością domyślną i oznacza start na żądanie.
Z jakiegoś powodu Microsoft uznał ze jest to optymalne rozwiązanie.
Poszukaj odpowiedzi dlaczego tak uznał zamiast tracić czas na wyklikiwaniu emoji