Windows Defender - wyłączenie lub usunięcie na stałe

Witam, da się usunąć albo wyłączyć Windows Defender na stałe, żaby żadne powiadomienia mi nie przychodziły?

Hey, jeżeli zainstalujesz inny program antyvirusowy  to defender zostanie wyłączony automatycznie.

To by było na tyle, pozdrawiam.

nie chce korzystać z żadnego, dlatego ten temat :slight_smile:

Aby wyłączyć na stałe http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/19402-windows-defender-windows-10.html

Narzędzia administracyjne>Usługi lub msconfig i wyłączasz usługę Windows Defender.

dziękuje bardzo :slight_smile:

U mnie to nie działa 0 reakcji na tę metodę, a w gpedit.msc .nijak nie pokazuje Windows Defendera jak by go nie było bym mogła to gówno wyłączyć. Jak to skasować?

Bo to bardzo stara metoda, MS coś przebudował i teraz praktycznie zawsze w tle chodzi defender i trzeba nowszą metodą to wyłączyć / uszkodzić Defendera.

Defender jest leciutki i wystarczający by chronić komputer. Rozszerzeniami przeglądarek można blokować każe niepożądane ścierwo z internetu, o ile nie korzysta się przeglądarki MS.

Nie psuje się systemu, gdy defender jest spoko, o niebo lepszy od jakichś niebezpiecznych avastów.

Co innego jak to gówno antimalware powoduje że mam 100%wykorzystania dysku

To kłamie, pewnie ponad 98% dysku się nudzi i te 2% system niebotycznie zaokrągla w 100%.

Wartość DisableAntiSpyware juz dawno nie działa.
Po niej działał wpis
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender\Real-Time Protection
“DisableRealtimeMonitoring”=dword:00000001 pod warunkiem ze najpierw wyłaczyło się ochronę przed naruszeniem integralności.
Od wersji 2004 to też już przestaje działać. Powód jest prosty. AV zabezpiecza sie przed wyłączeniem.
Jedynym sposobem jest zainstalowanie innego AV lub (moze) nakładki Configure defender i Defender Control

zwłaszcza jak gra nie działa wywalając komunikat o zapchanej pamięci dyskowej, a nic innego poza tym gównem nie działa w tle wpierdalając dysk i procesor

mogę prosić o pomoc i opis jak to ogarnąć krok po kroku?

Jak to gra z witaminką to sam robisz sobie kuku (ransoware/keyloggery).

To już poprzez rejestr nie działa. Ale spróbuj wklepać w google

Ten pierwszy ma sporo ustawień konfiguracyjnych dotyczących Defendera (posiłkuje sie poleceniami powershella Set-MpPreference https://docs.microsoft.com/en-us/powershell/module/defender/set-mppreference?view=win10-ps)
Ten drugi tylko potrafi włączyć i wyłączyć Defendera.
https://www.sordum.org/9480/defender-control-v1-7/

Wydaje mi się, że 2 GB kości DD2 są naprawdę tanie, no i 15 letni dysk też może być problemem.
:wink: A na poważnie, to chyba mówisz o jakichś problemach kolegi Antosia, tego od Smoleńska. Defender nie ma prawa, ani możliwości zapchać Ci komputera. Jego narzut będzie porównywalny z tymi narzędziami optymalizującymi typu geforce experience etc. Jedyne problemy mogą się pojawić właśnie przy crackowanych grach, albo wywali Ci je, albo zacznie wariować i wszystko skanować, bo przestraszy się, że zrobisz komputerowi KUKU. Dlatego zdecydowanie nie polecam wyłączenia Defendera, to tak jakbyś wszedł bez maski na oddział zakaźny covid. Może “przejdziesz bezobjawowo”. :wink:

i tak wolę się tego pozbyć

Nie wiem jak dużo to daje, ale korzystam z prostej aplikacji o nazwie Defender Control.

Czytać zanim sie napisze.