Windows Defender zablokował wirusa. Czy coś ostało się w systemie?

Shortcut - http://www.wklejto.pl/777749
FRST - http://www.wklejto.pl/777750
Addition - http://www.wklejto.pl/777751

@iJuliusz mogę prosić o odpowiedź?

Troszkę późno przypominasz :wink:

Zrób nowe skany FRST

1 polubienie

myślalem, że specjalnie jestem pominięty

skany.7z (30,6 KB)

Zaczniemy więc od początku :wink:

Witaj @angry

Mam na imię Juliusz i będę pomagał Ci rozwiązać problem, z którym do Nas przychodzisz.

===================================================

Główne zasady:

  • Przede wszystkim musisz wiedzieć, że każdy z Nas na Forum DobreProgramy, poświęca swój czas, aby pomagać innym. Czekaj cierpliwie na instrukcje.
  • Bardzo ważne, abyś nie uruchamiał żadnych programów i nie wykonywał innych poleceń niż te, o które poproszę.
  • Wykonaj wszystkie polecenia, które przedstawię poniżej. Jeśli któreś z nich jest dla Ciebie niezrozumiałe powiadom mnie o tym i nie wykonuj kolejnych kroków.
  • Powiadomię Cię, gdy Twój komputer będzie bezpieczny i będziesz mógł uruchomić program usuwający pozostałości po programach naprawczych.
  • Jeśli nie będziesz odpowiadał przez 3 dni na moje polecenia, uznam, że nie potrzebujesz więcej pomocy i temat zostanie zamknięty.
  • Jednocześnie, gdybym Ja nie odpowiadał przez 48 godzin, napisz do mnie na PW z przypomnieniem.

===================================================

  • Wykonaj nowy skan FRST i wklej logi do wglądu
  • Ważne, abyś nie wprowadzał żadnych zmian w Twoim komputerze bez konsultacji ze mną.
  • Wszystkie pliki naprawcze będą dopasowane do Twojego konkretnego przypadku.
  • Nie wolno uruchamiać ich na innych komputerach.

===================================================

Napisz czy Windows Defender nadal blokuje wirusy

1 polubienie

Nie, to była jednorazowa akcja.

Przeanalizowałem pliki.
Nie ma widocznej infekcji. Trudno powiedzieć po tak długim czasie co było wykryte poprzednio.
Nie będę w tej chwili tworzył pliku naprawczego, gdyż nie jest on konieczny.
Wszystkie skanowania zaproponowane poniżej mają na celu sprawdzenia systemu pod kątem pozostałości po wykryciu wirusa lub malware.

Kilka rzeczy możesz zrobić.

  1. Masz program Core Temp 1.15.1, który uruchamia jeden ze swoich plików z katalogu tymczasowego. Większość programów oczyszczających (w tym FRST) skasowałoby plik i mogłyby pojawić się niepotrzebne błędy.
    Usuń program, pobierz aktualną wersję i zapisz w dowolnym katalogu. Dopiero wtedy uruchom instalację.
  2. Uruchom MalwareBytes i zaktualizuj (bądź usuń i pobierz najnowszą wersję MalwareBytes MBAM)
  3. Po uruchomieniu najnowszej wersji, rozpocznij skanowanie, po przeskanowaniu oczyść to co znajdzie, wstaw plik do wglądu.
  4. Pobierz ADWCleaner, uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie.
    Jeśli znajdzie linie z Preinstalled to odznacz, np. MSI
    Resztę oczyść, wklej plik wynikowy.
  5. Możesz również przeskanować system ESET online
  • Pobierz ESET Online Scanner
  • Uruchom z Uprawnieniami Administratora
  • Program pobierze Aktualizacje modułu skanowania
  • Automatycznie rozpocznie się Szybkie skanowanie
  • Gdy wykryje jakiekolwiek zagrożenia zapisz raport
  • Program zapyta o Wersję próbną odznacz i wyłącz
  • Udostępnij plik raportu

W Twojej odpowiedzi oczekuję 3 plików wynikowych, tzn. MBAM, ADWCleaner, ESET

Pozdrawiam serdecznie

Myślę, że nie ma sensu. Skoro nie ma żadnych oznak infekcji ukrytej, a system śmiga, to nie bedę skanował i robił Ci pracy oraz grzebał z CoreTemp.
Zrobiłem CCleaner z ciekawości i nic nie wykrył.

Z ciekawości, to coś było związane z jakąś aplikacją i Chociaż dla ostrożności włącz analizę w roguekiller - żeby nie było tak, że olewasz wielokrotnie zaoferowaną pomoc.
A co ccleaner mógłby wykryć? To monitor ccleanera jest malwarem i szpiegiem avasta. Takie czasy :wink:

1 polubienie

*AdwCleaner