Windows dla Asus Eee PC

Czy istnieje okrojona wersja Win XP specjalnie przygotowana dla laptopa Asus Eee PC? Słyszałem o kilku projektach, ale nie jestem ich pewien. Nawet jeśli, to czy instalacja jest prosta?

http://allabouteeepc.com/installing-win … made-easy/

Czy może ktoś prościej wytłumaczyć?

Ze swej strony radziłbym dokupić do tego komputera zewnętrzny (na USB) napęd DVD/CD-ROM (przyda się do wielu zastosowań!) i nie zawracać sobie głowy instalacją systemu z pendrive’a (jak to jest proponowane na linku, który podałeś), lecz po prostu instalować tradycyjnie normalny system z normalnej płyty instalacyjnej.

Nie ma legalnych , “okrojonych” wersji! “Najlżejsza” wersja, to Windows XP Home Edition.

Ok, a jest też taki system eeeXubuntu, czy mogę go zainstalować do laptopa? Chodzi mi o stabilność, gdyż będzie używany do modelowania i obróbki zdjęć (PS, corel). Do tego systemu potrzebne mi będą tez biblioteki WINE by uruchamiać programy z Win xp.

Nie bawiłbym się w takie warezowe okrojone wersje - nikt nie wie co w takich systemach się znajduje - pamiętaj, że jeśli taką wersję zainstalujesz, to pomimo tego, że zapłaciłeś za system i masz oryginalną naklejkę pod komputerem, wciąż masz nielegalny system…

A co do Linuxa to trzeba się przygotować, że część Windowsowych programów nie działa na nim jak należy… do Internetu spokojnie wystarczy, ale może się okazać, że wiele programów z których obecnie korzystasz może mieć problem z uruchomieniem się pod Linuxem…

A jeśli użyję nLite do zrobienia własnej wersji xp?

“Odchudzenie” przy pomocy nLite jest możliwe, ale wcale nie aż tak bardzo efektywne. Prościej jest zainstalować oryginalnego XP-ka i "odchudzić " go po zainstalowaniu, już w komputerze.