Windows długo się ładuje - Autoconnect


(matisto) #1

Witam, mam kolejny problem dość długo...

Gdy system się włącza trwa to ok 2 min, antywirus (F-secure 2006) po tym czasie też się uruchamia kiedy przestanie się ładować autoconnect:

Screen:

686d0a32c4968399m.jpg

Kiedyś normalnie działało, wszystko wchodziło bardzo szybko, ze startem Windowsa uruchamia się mało programów, najpotrzebnijsze, AC, Fsecure, GG, i jakieś aplikacje systemowe. Próbowałem różnych wer. Autoconnecta -0.1.2.5 (którą teraz mam) i nowsza BETE, ale to samo...

Co może powodować ten problem?


(aero) #2

Witam,

A czy jak kiedyś wszystko Ci ładnie chodziło, to miałeś już xpka przerobionego na vistę ??

Najprawdopodobniej ten pack mulić zaczął kompa


(Agatonster) #3

Matisto

Pozdrawiam


(matisto) #4

Dzisiaj przerobiłem XP na viste, ale to tylko program style xp-odpowiedni skin, dźwieki, ikony. Ten problem istnieje z miesiąc już, nie chcę robić formata więc napisałem.

Agaton raczej to nie pomoże, wcześniej wszystko było tak samo i normalnie się uruchamiał, defragmentację robie, dysk pracuje w dobrym trybie... Może to wina F-secure, bo dziwne jest to, że gdy ładuje się autoconnect to on jest nieaktywny...wyświetla się wtedy alert, że komputer może być zagrożony... Po 2 min. Włączają się niemal jednocześnie.

Mam 512 DDR :slight_smile: jakby co.


(Agatonster) #5

O F-secure krążą sprzeczne opinie, sprawdź może w Podglądzie zdarzeń Start - Uruchom - eventvwr , jakie występują komunikaty błędów w Aplikacja i Antywirus .

Być może konieczne będą logi HijackThis, Silent Runners ...

Pozdrawiam


(matisto) #6

Z tego co widzę to występował błąd 103, ale data błedów (jest ich 4) to 27, 28.12.06r. Jeśli ta informacja nie rozwiąże problemu, jutro wkleję Logi, zrobię gruntowny skan :slight_smile: Re-instalka F-secure itd.

Ps. Mam bardzo dobrą opinię o F-secure (9mies. bez reinstala) :stuck_out_tongue: Musiałem zrobić, gdy NEO mi w ogóle nie działo, ale to była Wina TP :evil:.


(aju) #7

Wątpię aby to była wina F-secure.

Mogą być szkodniki, ale...

Na sam początek wywal całkowicie AC i sprawdź jak się ładuje system (w tym bez podłączenia do neta - z odłączonym modemem i usuniętymi sterownikami do niego)...

Jak poprawnie skonfigurować neo masz -url=[http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=91864]tutaj](https://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=91864%5Dtutaj)

Mi to wszystko wygląda na dość długą synchronizację modemu, AC się łączy choć nie może i w rezultacie muli cały system. Miałem to samo :mrgreen: