Windows Doctor -Piracki program w PC World?

witajci eczy w gazeci PCW może być piracki program? W PCW nr 3 byłW D -pelna wersja- z kodem i cacy kupiłam zainstalowałam i chodziło pojakimś czasie komunikat o tym,że program mogę używać tylko w ograniczonym zakresie bo niezarejestrowany (oczywista bzdura). Dzwonię do nich, odpowiadają mi ,że proszą o kilka dni ok. Do dziś nikt się nie odzwał to już ponad miesiąc to io nstakuję program ponownie a tu taki komunikat.

It appears that you be a victim of software piracy.

The copy of . WD installed on this computer is not considered to be genuine by WD.

Proszę wytlumaczcie mi dlaczego tak postępują i biorą prawie dwie dychy.

Skoro pochodzi z PCW to na pewno jest legalny. Moim zdaniem w grę mogą wchodzić warunki licencji.

  1. Często do gazet dodają programy ograniczone czasowo np. pełnowartościowe antywirusy, które aktualizują się tylko 3 miesiące podczas gdy wersja pudełkowa ma okres wsparcia 1 rok albo 2 lata

  2. Aktywacja kodem to nie koniecznie musi być to samo co rejestracja. Rejestracja najczęściej to zgłoszenie producentowi, że jest się użytkownikiem danego programu(z imienia i nazwiska). Uzytkownicy zwykle mają określony czas po instalacji na dokonanie rejestracji produktu.

  3. “Gazetowe” programy mają czasami to do siębie, iż mają określony czas aktywacji/rejestracji np. 3 miesiące od wydania czasopisma. Po tym okresie próba instalacji może skutkować komunikatem takim jaki podałaś.

  4. Pamiętaj, że program dołączony do gazety nie jest pełnowarościowym produktem. Najcześciej ani producent ani wydawca nie poczuwaja się do odpowiedzialności za niego. Tak na prawdę do obiegu prasowego puszcza się wersje demonstracyjne lub “starocie” (kolokwialnie mówiąc). “Pudełkowe wersje” zazwyczaj kosztują dużo więcej niż 20 PLN. Niestety nie ma nic za darmo.

  5. WD to niezbyt aktualny program, który najwidoczniej producent uwolnił. Nie wspiera np. Windowsa 7. Pytanie jaki masz system?

Takie mam pierwsze skojarzenia.

Micko pięknie wyłożył to i owo, ale z braku zapewne źródeł nie wie, że rzeczony program został udostępniony jako “Pełna Wersja Komercyjna”. Z kluczem i instrukcją rejestracji w serwisie producenta. Tak więc żaden trial, żadnych ograniczeń, i produkt powinien być “pełnowartościowy”.

IMHO - twój problem kalina to jakiś błąd np. przy rejestracji programu, i szczerze mówiąc - nie wiem czy PCWK coś tu będzie w stanie zrobić (choć skoro już się podjęli - to …). Co zaś się tyczy ostatniego pytania, to pozwól że odpowiem pytaniem: a wydałabyś na ten program 30 $ ? Jeśli tak - to może jednak powinnaś się skontaktować z support@windowsdoctor.com

A program nie wymaga czasem rejestracji?

Bywa tak, że po zainstalowaniu z kluczem dołączonym do czasopisma trzeba jeszcze zarejestrować na stronie producenta, a następnie dostaje się inny klucz.

@Veers

To, że program jest w pełni funkcjonalny i może być wykorzystywany komercyjnie nie oznacza, że producent oferuje pełne wsparcie “gazetowym” użytkownikom, a takie rzeczy zapisane są albo w licencji albo w umowie pomiedzy wydawnictwem, a producentem.

Po drugie zarówno “pełna funkcjonalność” jak i “komercyjność” mają się nijak do faktu, że np. program za pomocą konkretnego klucza może być zarejestrowany tylko w pewnym przedziale czasowym itd. To są zupełnie różne aspekty sprawy.

O tym nie pomyślałam

Dodane 28.06.2010 (Pn) 14:42

Wiesz co, mam komunikat z życzeniami użytkowania a potem ten w/w.

mam license key, czyż to nie rejestracja jeśli używa\n klucza?