Windows DVD Maker nie działa

:frowning: nie działa poprawnie Windows DVD Maker, chciałam nagrać płytkę DVD i nie powiodło się.

Po dodaniu filmu z komp. ukazuje się komunikat :

Trwa tworzenie dysku DVD, czekaj

po ok.2 czy 3 minutach pojawia się następny komunikat :

Nie mozna poprawnie zdekodować jednego lub więcej ilości plików dodanych w programie DVD Maker.

Sprawdz, czy na komputerze jest zainstalowane oprogramowanie dekodujące, które obsługuje dekodowanie poszczególnych plików, a następnie spróbuj ponownie.

Problem w tym,że nie mam pojęcia,jak sprawdzić w laptopie to dekodujące oprogramowanie, sądzę jednak,że nie mam,bo swego czasu sama z płytki Recovery wgrywałam Vistę i pewnie mi coś brakuję.

Proszę uczynną osobę o pomoc, może mogłabym sama coś “doinstalować”,żeby zaczął program działać?

Dziękuję :slight_smile:

Jeśli masz Vistę http://www.dobreprogramy.pl/Vista-Codec … 13350.html jeśli Windows 7 http://www.dobreprogramy.pl/Win7codecs, … 13277.html Oraz do plików rmvb http://www.instalki.pl/programy/downloa … ative.html Może brakować jeszcze jeszcze Power DVD,ale to program płatny.

Dziękuję za szybką odpowiedż ale niestety nic nie pomogło :frowning: ,pobrałam oprogramowania, które poleciłeś, oprócz /Power DVD płatny/ale wyskakuje ten sam komunikat co poprzednio. Co mogę jeszcze zrobić? żeby zadziałało? Mój lapek jest z Vistą.

Dzięki za pomoc.

http://www.dobreprogramy.pl/Odtwarzacze … ws,23.html Może to ruszy-wybierz bezpłatne.Ewentualnie spróbuj czy Windows Media Player odtwarza Ci filmy DVD.Pobrałaś,ale czy też zainstalowałaś.?

I porady http://www.vista.pl/porady/335_tworzeni … ker_a.html

Chciałam pobrać “odtwarzacze” z dobrych programów tak, jak wyżej poleciłeś, ale niestety te 2 darmowe, to menu po angielsku, no i mam kłopot i są bardzo “zawikłane” nie poradzę sobie, może znajdzie się prostszy w obsłudze i po polsku?

Sprawdzałam Windows Media Player odtwarza filmy, no i we wcześniejszym wątku polecone przez Ciebie oprogramowania pobrałam i zainstalowałam. Przez noc próbowałam nagrać ten film /który mam na dysku w komp./przez program Wideo DVD Maker Free, no i nagrał się, ale nie ma głosu,same obrazy :((( Czasami wyskakuje mi komunikat,że Windows przestał działać, może to ma jakieś znaczenie,że coś ogólnie jest źle?

Dziękuję bardzo za pomoc.

http://www.dobreprogramy.pl/Ashampoo-Bu … 12487.html Do nagywania płyt masz ten program,ale przyczyny niepowodzeń z tworzeniem pliku nie znam.Zanim zmarnujesz kolejną płytę napierw go Odwtórz.Pozdrawiam

chciałem nagrać płytkę dvd i po 6 % wszystko sie wyłącza co jest grane?