Windows eksplorer

Mam problem z eksplorerem windowsa w windowsie ME. Nie otwierajeą sie zadne foldery łącznie z “Moim komputerem” nie moge niczego odczytac ani oglądać. kliknięcie na ikonkę Mó komputer wyswietla komunikat błędu w eksplorerze i koniec. RATUNKU!!

Witam

Jedyną sprawą jest aby ten plik podmienić (wyodrębnić), można to zrobić, start=>> uruchom msconfig i na zakładce ogólnej znajduje się wyodrębnianie plików, gdzie podajesz jaki plik skąd i gdzie ma być zapisany, skąd to można pobrać z płyty lub C:\WINDOWS\OPTIONS\INSTALL nie wiem czy ta operacja się w ten sposób uda, gdyż plik explorer.exe jest chronionym plikiem, ale jak by się nie udało to wypakuj go nie w C:\Windows, ale np. w moich dokumentach gdzie następnie uruchom komputer z dyskietki i pod DOS-em przenieś ten plik.

Przede wszystkim powinieneś napisać, jak to się stało, że masz problem.

Mozesz spróbować przywrócić system, jeśli masz punkty przywracania z poprawym działaniem Eksloratora.

Możesz również zrobić reinstalkę przez setupcor.exe

Jednak może napiszesz wcześniej, jakie masz zabezpieczenia systemu. Czy skanowałeś jakimiś narzędziami od “robaków etc”

Możesz zamiast Eksploratora Windows użyć menadżera plików np. Total Commander

:okulary:

Na początek zapisz rejestr start=>>uruchom regedit w menu wybierz rejestr i Eksportuj, następnie wejdź do Trybu MS-DOS i wpisz scanreg/restore ta komenda powoduje przywrócenie systemu z poprzednich zapisywanych kopii, która robi automatycznie przy uruchamianiu systemu.

Dzięki za rady. To było tak: kolega przyniósł mi kompa do naprawy bo kasował coś usuwając do kosza jak popadnie. Uruchomiłem instalację windy i po 65% kopiowania plików wywalił błąd i już nici z Exploracji kompa. nagrałem ponownie setup z opcją " setup /p s" i też gucio coprawdz teraz uruchamia sie OK bez durnych komunikatów ale Explorere nadal brak.

co to za opcja, co oznacza?