Windows embedded standart 7- nie można nic zainstalować

Witam.

Korzystam w pracy z komputera z Windows Embedded Standart 7. Problem polega na tym, że gdy zainstaluję dowolny program albo dodam gadżety pulpitu lub coś pozmieniam, po ponownym uruchomieniu komputera wszystko jest usunięte i przywrócone do poprzedniego stanu. Nawet sterowniki , które zainstalowałem są usunięte.

Jeżeli ktoś się z tym spotkał to proszę o radę jak to odblokować.

Pozdrawiam

Zapewne jest to efekt świetnej pracy administratora - podczas startu komputer pobiera z sieci świeży obraz systemu. Zabezpieczenie dla takich użytkowników jak Ty którzy nie rozumieją że na firmowym komputerze masz robić to co należy do Twoich obowiązków a nie instalowanie śmieci z Internetu.

Instalować to co chcesz i jak chcesz to możesz raczej u siebie na prywatnym komputerze, w pracy komputer służy przeważnie do działań służbowych i dlatego administrator zablokował taką możliwość.

Dobrze wiem co można, a co nie można na firmowym kompie. Z sieci nic nie pobiera ponieważ nie jest z nią połączony, nie ma internetu. Pracuję na automacie CNC na którym jest ten komputer. Internet będzie podłączony w najbliższym czasie. Jestem na nim zalogowany jako administrator, konto nie jest zabezpieczone hasłem, a pomimo to po restarcie wszystko znika.

Interesuje mnie w jaki sposób jest to zabezpieczone

Przecież jeden z możliwych sposobów został Ci podany wyżej. A jak chcesz mieć pewność - zapytaj administratora. My możemy tylko gdybać.

Administrator jest we Włoszech i nie możliwości kontaktu.

Nie możliwości podłączenia do sieci gdyż po skonfigurowaniu karty sieciowej i po restarcie wszystko znika a potrzebuję sieci do kontaktu z programistami i przesyłania projektów z Autocadu.

Może tak to już jest w tych wersjach systemu, nigdy nie instalowałem wersji Embedded

Chyba jednak z kimś kto zajmuje się sprzętem w Waszej firmie będziesz musiał się skontaktować. Jak już pisałem wyżej, wróżkami nie jesteśmy.

A potrafisz tak zabezpieczyć swój komputer, że po restarcie wszystko wraca do pierwotnego stanu? Praktycznie odporny na wirusy, które też znikną

Dzięki za rady

Pozdrawiam

Tak.

https://www.google.pl/search?q=recovery … =firefox-a

No to więcej pytań już nie mam. Prawdopodobnie w taki sposób jest to zabezpieczone.

Dzięki za fatygę i poświęcony czas.

Pozdrawiam

Skoro to jest Windows Embedded, to ja obstawiam, że to efekt działania EWF.

http://msdn.microsoft.com/en-us/library … 60%29.aspx

Wpisz

ewfmgr c:

w linii poleceń z uprawnieniami administratora, powinien pojawić się komunikat czy jest aktywny. Jeśli faktycznie EWF jest aktywny, to wywołanie komendy

ewfmgr C: -Commit

powinno zapisać aktualny stan systemu i po restarcie powinien on wrócić do momentu ostatniego Commitu.

Możesz też wyłączyć przez parametr -Disable, ale dobrą praktyką w systemach wbudowanych jest zachowanie stanu, który uznajemy jako “czysty”.

Z tego wynika, że jest obsługiwany przez ten system tryb pamięci RAM, a tryb dysku nie jest obsługiwany, a przynajmniej partycji C.

Dzięki za radę. Sprawdzę to w poniedziałek.

Pozdrawiam

Dodane 23.04.2013 (Wt) 21:29

Tak , miałeś rację , na tym systemie jest EWF, i do tego w zasobniku systemowym jest programik zarządzający tym menedżerem i można przełączyć przez wybranie opcji commit, a później powrócenie przez wybranie Enable.

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam