Windows Essentials vs Avast!

Witam.

Mam pytanie odnośnie programów antywirusowych, a dokładnie Windows Essentials, oraz Avast.

Oba są darmowe, i chciałbym wiedzieć który z nich jest lepszy, i który najbardziej muli komputer,a dokładnie laptopa.

A może są jakieś inne darmowe antywirusy. Oczywiście darmowe.

Dziękuję z góry.

Od siebie polecałbym Comodo Antivirus-możesz go pobrać z vortalu w pakiecie z firewallem,jeśli jeszcze nie masz.Bardzo dobry antywirus,z wysoką wykrywalnością i co ważniejsze,skutecznością.

żaden nie jest lepszy bo coć takiego nie isnieje wśród nativirusów,co byście nie wybrali to zawsze nie pasuje i tak co dwa dni antivira zmieniacie bo wam jednego trojana na milion wpusci i twierdzicie,żę jest do dupy,nie ma uniwersalnej ochrony i wszyskie darmowe antiviry są dobre i można je smiało polecać reszta ochrony pceta to już zależy od ciebie,mysl,myśl i jeszce raz myśl to się nie będziesz o nic martwił =D>

a jak ci się nie chce myśleć to zostaje ci linux :smiley:

Skąd masz internet?

* BlueConnect / iPlus / OrangeGO / Play Online - polecam MSSE + Zapora systemowa

* inne - COMODO IS - darmowy pakiet bezpieczeństwa, lepszy od niejednego pakietu komercyjnego

Jak oceniasz swoje umiejętności komputerowe?

* normalny user - AVAST / MSSE + Zapora systemowa

* advanced user - COMODO :slight_smile:

Jeśli chcesz tylko zestawu kótry zainstalujesz a on sam będzie sobie działał automatycznie - AVAST / MSSE - oba są ze sredniej półki

Jeśli chcesz mieć pakiet który będzie działał według tego jak mu każesz - COMODO

COMODO - po prostu uważam ten pakiet za genialny i niezastąpiony :slight_smile:

Avast zdecydowanie.

http://www.dobreprogramy.pl/Test-darmow … 21381.html

Tutaj powinni być odsyłani wszyscy użytkownicy zadający pytania o darmowy antywirus.

Tylko, że to Twoje “zdanie” nie poparłeś jakimkolwiek rzeczowym uzasadnieniem, do tego wynik testu z linku powyżej podaje znacząco inne fakty.

Avast zapewnia bardziej kompleksową ochronę niż MSE. Ja mogę polecić zestaw: Avast + SpyShelter Free + MBAM Free(tylko skaner na żądanie) i możesz spać spokojnie.