Windows Expirience Index - pochwalcie się swoimi wynikami

Wiatm, w tym wątku możemy pochwalić się swoimi wynikami z Windows Espirience Index w porównaniu z Vistą.

Dla mnie niestety trochę poroniony jest pomysł z indexem do 7,9, ale jak widać Microsoft chyba i tym chciał odróżnić Seven od Visty.

To ja zacznę: Vista Seven

Procesor: 5,9 7,1

RAM: 5,5 5,5

AERO 4,8 4,9

GRY 5,3 4,8

HDD 5,7 3,0

To wszystko, zapraszam innych, zdziwiło mnie, że mój dysk dostał tylko 3,0, a ma zaledwie 4 miesiące :slight_smile: I jak widać Vista ocenia moją kartę w grach wyżej od 7.

Pozdrawiam

Bezużyteczne badziewie. MS powinien zrezygnować z tego poronionego pomysłu.

chwilowo nie mam 7 ale to było coś koło tego:

CPU: 6.5

Ram: 5.5

Aero: 4.9

Gry: 4.9

Hdd: 5.9

ProTofik nie wiem czy by Ci tak wysoko ocenił dysk, ponieważ testowali gdzieś Windows 7 i na razie większość dysków ocenia na coś około 3 - 3,5 -4.

Aż się sam zdziwiłem, że taka różnica, miedzy nim a Vistą.

A teraz dla ciekawostki, niedawno Microsoft podniecał się, że 7 włącza się szybciej od Visty.

U siebie przetestowałem, najpierw jednego i potem drugiego. Dodam, że 7 jest świeży bez łatek, tylko pobrał te aktualizacje które znalazł, natomiast Vista chodzi już od 3miesięcy, jest zawalona ma wszystkie łaty i SP1. Chciałem, dzisiaj tylko sobie na swojej maszynie udowodnić, że SEVEN włączy się szybciej od Visty, tak jak na pokazie MC.

Ku mojemu zdziwieniu wygrała Vista :x

Vista - 31,6s.

Seven - 38s.

Więc ktoś mi powie dlaczego na pokazie wygrał 7 ?

Pozdrawiam gorąco :wink:

mateusz8466 , to proste. Każdy nowy Windows włącza się dłużej od poprzednika. Taka sama sytuacja zachodzi w przypadku XP i Visty. Czasami odnoszę wrażenie, że ludzie ślepo wierzą w to co powie Microsoft. Być może wersja finalna będzie nieco szybsza, lecz cudów nie oczekuj.

Zależy też jak długo tobie, i kumplowi sie bios ładuje.

U mnie jest to aż 10 sekund a u mojej siory mniej niż sekunda.

Nie wiem jakim cudem tak się stało, może masz mało zainstalowanych programów, bo ja mam teraz viste (chyba z pół roku od ostatniej reinstalki) i ładuje mi się jakieś 25 sekund, a seven dużo krócej, może nawet 15 sekund, muszę to dokładnie sprawdzić.

Jeśli chodzi o indeks to napisze jutro jak będę sprawdzał czas uruchomienia.

No to ja mam dużo gorzej

Procesor: 2.3

RAM: 3.1

Aero: 1.0

Gry: 1.0

HDD: 4.1

Ocena końcowa: 1.0 :stuck_out_tongue:

procesor:4,2

ram:2,0

aero:1,0

gry:1,0

dysk:4,9

Umnie 7 ładuje się o wiele szybciej niż XP chociaż mam go trochę ale 7 naprawdę zaskoczyła mnie swoją szybkością.

CPU 6.3

GPU 7.9

RAM 5.5

HDD 5.9

15b4dd6514911973m.png

Cześć, ten Index jest trochę dziwny, dzisiaj znów dla ciekawości odświeżyłem wynik i procesor z 7,1 spadł na 6,9 :smiley:

Coś im index trochę szaleje, a gry z 4,8 podskoczyły do 4,9 :slight_smile:

Ciekawe czy ciągle będzie zmieniał wyniki :smiley:

A mi index Visty pokazuje 4.8 a seven - 1.0 (nie wykrywa poprawnie grafiki :frowning: )

stery trzeba zainstalować

Ale nie chcą się zainstalować - poruszyłem już ten temat.

a u mnie ocena z dysku strasznie spadła, z 5,9 w viście do 3.0 w 7

Windows 7 ocenił mój sprzęt tak:

Procesor: 5,6

Pamięć (RAM): 5,5

Wydajność Aero: 7,9

Grafika w grach: 5,8

Dysk twardy: 5,9

Ocena końcowa w Windows 7: 5,5

Ocena końcowa w Windows Vista: 4,8

Widać, że Windows 7 ocenił mój sprzęt bardzo pozytywnie, nawet lepiej od Visty. A moja karta graficzna dostała maksymalną ocenę (7,9) :o

Szczerze powiem, że nie pamiętam ocen wydajności, jakie dała Windows Vista mojemu sprzętowi.

EDIT

Daję jeszcze screen:

captureyl0.png

Specjalnie dziś zrobiłem ten test, z stoperem w ręku.

Seven - 32sec

Vista - 42sec

image_id: 1040

Mnie ocenił i dobrze i marnie. Procesor i pamięć podniósł, a dysk porażka w stosunku do Visty. Mimo 7200 obr. to dał tylko 3.

5,9