Windows explorer has stopped working


(Michalmaly) #1

Przy probie otworzenia plytki z filmami wyskakuje mi ten komunikat, pojawia sie tez przy probie otworzenia plytki z orginalnym filmem. Przy innych wszystko wydaje sie oki. Probowalem te same plyty otwierac na innym kompie z vista i jest oki. W czym jest problem?


(Dimatheus) #2

Witaj,

Wszystko wskazuje na to, że błędy explorera spowodowane są generowaniem miniaturek podglądu dla filmów. W takiej sytuacji:

:arrow: sprawdź i podaj, jakie kodeki do odtwarzania filmów masz zainstalowane na komputerze - może filmy te są skodowane w formatach, które domyślnie nie są obsługiwane,

:arrow: jeśli masz zainstalowane kodeki to spróbuj wyłączyć podgląd plików avi - otwórz Mój Komputer, kliknij Organizuj, a następnie Ustawienia Folderów i Wyszukiwania. W oknie przejdź do zakładki widok i zaznacz w gałęzi "Pliki i foldery" opcję "Zawsze pokazuj ikony, nigdy miniatury..." - na koniec zatwierdź. Po tym zabiegu spróbuj otworzyć zawartość płytki. Jeśli nadal nie będzie pozytywnych rezultatów, to obstaję przy tym, że to wina kodeków i wtedy albo je doinstalowujemy, ale odinstalowujemy poprzednie i instalujemy nowe... :slight_smile:

Jeśli dobrze u Ciebie z angielskim to polecam stronę. Jest na niej kilka sposobów, by obejść problem - między innymi odpowiednia konfiguracja funkcji "DEP".

Powodzenia

Dimatheus