Windows Explorer - Nie odpowiada

Czy miał ktoś może problem z zawieszającym się Explorem w Viście ?

Chodzi mi o to że w momecie pracy na baterii czasami zawiesza mi się tylko windows explorer poza tym wszystko hula jak cacy. lecz irytujące jest ponowne uruchamianie exploratora…

A o co Ci chodzi ?

Jak masz problem jakiś, opisz go dokładniej, a postaramy się pomóc :slight_smile:

darell , zmień tytuł “Windows Explorer…” na konkretny, opisujący problem jakiego dotyczy.

Tytuł zmieniony oraz trochę więcej szczegółów :slight_smile:

Mam identyczny problem, reinstalacja nic nie dała. Mam SP1 - sam się ściągnął, vista business oraz brak pomysłów… w całym necie nic nie ma…

Nagle, przy próbie kliknięcia na pasek start np. zawiesza sie explorer i pisze ze nie odpowiada… co robić? :frowning:

No chciałbym pomóc ale po instalacji SP 1 mam identyko i zgłupłem… :smiley:

Odkryłem, że jest to niejako powiązane (chyba) z firefoxem. Nawet jak działam w innych aplikacjach, a firefox jest w pasku na dole to windows explorer wypada. Zaczynam testowanie i będę korzystał tylko z Interet Explorera. Jak moje przypuszczenia potwierdzą się co do Firefoxa to napiszę.

no i problem sie chyba sam rozwiazał no może nie sam ale za sprawą aktualizacji systemu…jeszcze to raz przetestuję i dam znac czy to aby pomogło…chodzi mi naturalnie o najnowsza poprawkę…

W dniu 31.05.2008 , o godzinie 16:47 został dopisany post przez darell

Niestety przedwczesna radość …to nie to

czekam na jakieś podpowiedzi …

podaj log z hijackthis

Opis

Problem spowodował, że ten program przerwał interakcję z systemem Windows.

Sygnatura problemu

Nazwa zdarzenia problemu: AppHangXProcB1

Nazwa aplikacji: Explorer.EXE

Wersja aplikacji: 6.0.6001.18000

Sygnatura czasowa aplikacji: 47918e5d

Podpis zawieszenia: 7ce1

Typ zawieszenia: 128

Oczekiwanie na nazwę aplikacji: svchost.exe:AudioClientRpc

Oczekiwanie na wersję aplikacji: 0.0.0.0

Spróbujcie w opcjach folderów>widok>zaznaczyć zawsze pokazuj ikony nigdy miniatury

To wszystko jakieś chore ,wciąż pojawiający się problem gdy laptop chodzi na baterii.

Pomocy !!

Też mam ten problem… i zadne aktualizacje ani przywracanie systemu ani zmiany opcji folderów nie pomagaja… a ten błąd doprowadza do szału ! ! !

Mnie również explorer się wiesza . I nie wiem czy przeinstalowywać system czy nie ?

świeża instalacja nic nie zmieni a to dlatego że ja postawiłem wczoraj viste ultimate sp1 na laptopie i kłopoty z explorerm praktycznie od samego początku , dziasiaj pobrałem 100mb poprawek i zobaczymy czy to coś zmieni , narazie poprawki spowodowały że laptop uruchamia się dwa razy dłużej niż przed zainstalowaniem poprawek , coś mi się wydaje że microsoft sam dąży do tego aby vista “upadła”

Zbych1 to nie vista ma problemy tylko Twój wymarzony laptop jest do bani Używam visty od czerwca 2007 i problemów nie ma żadnych Pewne braki chyba wychodzą na jaw ponieważ vista jest bardzo czuła na wszelkie niezgodności sprzętu.

Mój laptop nie jest do bani bo jest t w miare przyzwoity Dell (core duo 1,8 Ghz , 2 giga pamięci , karta grafiki marna intel ale “wodotryski” działają bez problemu) po zainstalowaniu wszystkich poprawek narazie w/w dolegliwości ustąpiły , no ale system zamyka i uruchamia się 2 razy dłużej jak bez poprawek , niech już tak będzie coś za coś.Można powiedzieć że są wady i zalety systemu vista , te zalety jak narazie przewyższają racje kożystania z visty niż powrót do xp.

Ciekaw jestem czy ktos z XP-kiem na pokładzie laptopa ma tak :help: :help: ie problemy ?