Windows failed to start

Pokazuje mi się taki ekran podczas włączania i wsadzam płytę z windowsem 8.1 i restartuje to znów się to pokazuje i co jakiś czas komputer sam sie restartuje. Na dysku ssd mam nieprzydzielone 1.09GB i wczoraj próbowałem to przyłączyć do dysku C i oznaczylem dysk C jako aktywny, ale to w sumie nic nie zmienilo i wszystko dalej działało, ale jak po tym dziś chcialem włączyć komputer to wlasnie ten ekran sie pojawiał, wiem moglem nie robić czegoś o czym nie mam pojęcia ale pomoże ktoś?

 

Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause. To fix the problem:

  1. Insert your Windows installation disc and restart the computer.

  2. Choose your language settings, and then click “Next.”

  3. Click “Repair your computer.”

If you don’t have this disc, contact your system administrator or computer manufacturer for assistance.

File: \Boot\BCD

Status: 0xc000000f

Info: The boot configuration Data for your PC is missing or contains errors.

Przestaw w BIOS (podczas uruchamiania klawisz F2 / Delete / Esc lub inny w zależności od modelu płyty głównej) najpierw kolejność bootowania, tak aby napęd CD/DVD był na pierwszym miejscu (przed dyskiem SSD), zapisz zamiany i dopiero spróbuj uruchamiać instalator Windows 8.1 z płytki. Możesz też użyć listy szybkiego bootowania (zazwyczaj klawisz F8 przy uruchamianiu), jak wyskoczy lista to wybierasz strzałkami napęd CD/DVD i zatwierdzasz klawiszem ENTER. (płytka z Windows musi być wcześniej napędzie)

Dalej, po uruchomieniu instalatora postępujesz tak jak jest napisane.

Dzięki za odp już wszystko mi sie udalo, a z tym nie przydzielonym 1.09gb na ssd mozna coś zrb?

Pokaż screen z Zarządzania dyskami. Prawoklik na logo Windowsa (lewy dolny róg ekranu).

wiesz co, w sumie to format bede robił za jakis tydzien bo teraz mam syf na dwóch dyskach, to to nie ma sensu, jesli bede miał problem po formacie

 

Jak będziesz formatować to na tym etapie instalacji usuń wszystkie partycje i załóż od nowa. Pamiętaj, że usunie to wszystkie dane z dysku.