Windows firewall nadgryziony przez wirusa?

Moj komputer przezyl zmasowany atak trojanow i w rezultacie tego…lub innej przyczyny nie mam dostepu do ustawien windows firewall…due to indefined problem (taki jest komunikat) Zainstalowalam innego firewalla, mam nadzieje ze pozbylam sie trojanow dzieki radom z tego forum ale troche niepokoi mnie fakt ze nadal nie moge uaktywnic firewalla windowsowskiego…Prosze o zagladniecie do mojego loga i pomoc w jego identyfikacji

cześć jelly

miałem to samo - też nie mogłem uruchomić zapory windosowskiej, nie pomogło żadne skanowanie systemu programami antywirusowymi, antytrojanowymi i tem podobnymi, nie pomogło też Przywrócenie systemu - cos brzydkiego musiało nadgryźć Zaporkę.

Jedyne co pomogło to przeinstalowanie Windowsa.

To by było na tyle

Pozdrawiam

Zawsze można spróbować wejść do:

Panel sterowania/Narzędzia administracyjne/ Usługi / Zapora połączenia internetowego i odpalic stąd ją ręcznie może się uda. :smiley:

dzieki za info…niezaleznie z jakiego poziomu komunikat jest zawsze ten sam…ze z powodu niezidentyfikowanego problemu nie mozna otworzyc ustawien windows firewall…probowalam wszystkiego :slight_smile:

Prosze jeszcze kogos o zagladniecie do loga…moza tam uda sie znalezc przyczyne i prosze o sprawdzenie czy juz wszystkich wirusow sie pozbylam z systemu

Usuń: (wszystko oczywiście robisz w trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu)

Pliki na czerwono usun ręcznie z dysku

Użyj KillTrusted 0.7

Zobacz temat Zapora systemu Windows

Pobierz program Ewido zrób update i przeskanuj

Wklej loga SilentRunners

Chyba udalo mi sie zastosowac do wiekszosci polecen z wyjatkiem sciagniecia KillTruster, bo wyskakuje mi blad po sciagnieciu i nic w sciagnietym folderze nie ma. Niemniej jednak wielkie dzieki za analize loga i wszelkie instrukcje i prosze jeszcze o analize loga z SilentRunner’a

Log masz czysty

Suuuper !!