Windows [Home Edition] - Uprawnienia użytkowników

Witam. Mam problem w związku z wymaganiami niektórych programów z których korzysta moje rodzeństwo a z powodów bezpieczeństwa nie mogę udostępnić im konta administratora.

Czy jest możliwość ustawienia uprawnień użytkowników w systemie Home Edition? Wiem, że w Professional jest przystawka do wygodnego zarządzania uprawnieniami, ale w Home jej nie ma.

Dziękuję za pomoc :]

witam ,

chodzi ci o coś w stylu " parental controls" z visty ?

poszukaj :google:

mam nadzieje że pomoże

pozdrawiam

Nie, nie chodzi mi o to. Chodzi mi o uprawnienia systemowe użytkowników. Na przykład blokada instalacji programów na danym koncie. Mogłem nawet zrobić konto administratora z zerowymi uprawnieniami.

Czy po prostu jest metoda zastępująca przystawkę “Użytkownicy i grupy lokalne”, aby miała jak najwięcej możliwości takich jak ta przystawka. Po uruchomieniu jej widzę komunikat “Ta przystawka nie może być używana z ta wersją systemu windows.”

Wersja Home nie ma takich możliwości. Musisz się ograniczyć do stworzenia konta z ograniczeniami lub szukać programów zewnętrznych

Polecam zapoznać się z tym materiałem klik, klik.

Jestem pewien iż znajdziesz tam odpowiedzi na twoje pytania.

Instalacja gpedit.msc w XP Home

http://www.geocities.com/kilian0072002/GPEditHome.htm#1 niestety w języku angielskim

:slight_smile:

Akurat teraz ten artykuł nie działa, ale chodziło mi właśnie o tego typu rozwiązanie, sprawdzę to od razu jak zadziała, dzięki ;]

spróbuj czegoś takiego jak windows SteadyState 2.0 http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1619&t=29