Windows Home Premium a Professional


(Baronz13) #1

Witam, mam w ciągu trzech dni podjąć decyzję, jaki chcę System Operacyjny. Kupuję albo Home Premium 64bity, albo Professional 32bitowy. I mam pytanie, czy ta różnica w cenach (około 200-300 złotych) robi aż tak dużą różnicę? Czy w zupełności wystarczy mi Home Premium? Mój komputer służy do surfowania po internecie i granie w różne gry. Szczerze powiedziawszy, zależy mi na siódemce, żeby móc pograć w Battlefielda3. Czy wystarczy mi Home Premium?


(rgabrysiak) #2

Weź Home Premium do takiego zastosowania w zupełności wystarczy.


(Nowyfleczu) #3

Powiem ci- że przy komputerach domowych- to różnica hame czy professional- to nie różnica— bierz home skoro 64bit- to lepiej.


(adam9870) #4

Proszę, oto zestawienie:

http://www.dobreprogramy.pl/Edycje-syst … 11428.html

Generalnie: jeżeli nie posiadasz w domu serwera z domeną, nie szyfrujesz danych dzięki EFS, nie korzystasz z trybu prezentacji, albo jeżeli nie potrzebujesz funkcji takiej jak “Kojarzenie domyślnej drukarki z profilami sieci” to zdecydowanie edycja Home Premium powinna Cię zadowolić. :slight_smile:

Jedynej funkcji jakiej - według mnie - może Ci brakować może być “Tryb Windows XP”. Jest to funkcja, która pozwala na uruchamianie starszych programów, które nie działają w Windows 7. Jako użytkownik widzisz wtedy okno programu opatrzone stylem Windows XP. Przykład: http://i.zdnet.com/blogs/virtual-box-on-windows-7.png Jest to możliwe dzięki temu, że 7 jakby w pewien sposób “emuluje” Windowsa XP żeby móc skorzystać z wybranej aplikacji, jednak w trakcie korzystania z niej nie widać całego XP, jednak tylko aplikację, z której korzystasz.

Najlepiej samemu ocenić czy wymienione funkcje są dla Ciebie atrakcyjne i podjąć decyzję. :slight_smile: Oczywiście nawet wersja Professional nie posiada pewnych funkcji, ale ich brak raczej mogą odczuć użytkownicy biznesowi, gdzie potrzebna jest np. praca w kilku oddziałach firm albo wbudowany w system mechanizm umożliwiający szyfrowanie danych (ja posiadam uboższą edycję Home Premium i darmowy TrueCrypt).

Jeżeli o mnie chodzi, używam 64-bitowego Windows 7 Home Premium. Używam go na laptopie. Zdarzało mi się go podłączać pod zewnętrzny monitor albo projektor. Drukarki nie posiadam. Dane szyfruję przy użyciu programu TrueCrypt. Na zgodność programów z Windows 7 też jakoś nie narzekam.

Co do wymagań Battlefield 3: http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013 … etowe.html

Tak czy inaczej, polecam wersję 64-bitową.

Powodzenia i pozdrawiam. :slight_smile:


(Depedro70) #5

Wystarczy wersja Windows7 Home Premium. Wersja Professional ma kilka funkcji więcej z których może i tak nie będziesz korzystał.W odróżnieniu od wersji HP , Professional ma możliwość obsługi pamięci RAM do 192GB. Tu masz porównanie wersji systemu http://pl.wikipedia.org/wiki/Windows_7


(system) #6

Jeśli wykorzystujesz system w domu to starczy home,tylko jak byś dał rade to polecam wersje box

http://www.komputronik.pl/product/81118 … L_BOX.html


(Mphunter66) #7

Bierz home, w zupełności wystarcza.

@up

Komputronik do tanich nie należy. Między BOXem a OEMem niech wybierze autor tego tematu, bo chyba jest troche różnicy w cenie.


(Depedro70) #8

Jeśli autora postu stać niech kupuje wersję BOX. Ceną jest praktycznie o nieco ponad 100zł większa lecz nie ma problemu z aktywacją po całkowitej zmianie sprzętu. System jest na tyle udany że spokojnie wystarczy na dobre kilka lat a może i więcej.