Windows i Linux na jednym kompie – jak to zainstal

Witam

Otóż bardziej chodzi mi o Linux’a więc pisze to w tym dziale.

Zwracam się z prośbą mógłbym mi ktoś napisać co mam zrobić żeby mieć dwa systemy chodzi mi o Windowsa i Linux’a a tak bardziej dokładnie to o to że co mam zrobić żeby jak będę włączał kompa to żeby mi wyskakiwało jaki chce system włączyć ( tak zebym miał do wyboru Win czy Lin )

Pozdrawiam

Oglądnąć prezentacje z dp.pl o instalacji Ubuntu + podstawowa wiedza zdobyta u wujka Google wystarczą. Tak, będzie ekran wyboru systemu po instalacji prawie każdej dystrybucji Linuksa.

Nie “prawie każdej”, tylko każdej.

cena6 , największy problem może sprawić Ci podział dysku na partycje (linux wymaga innego systemu plików niż windows), konfiguracja bootloadera (zazwyczaj lilo albo grub) nie powinno być kłopotliwe, jakby co zawsze możesz napisać ;).

A mam pytanie czy jak mam już zainstalowanego Windowas do mogę zainstalować Lin do niego :?: i oczywiście żeby była opcja wyboru systemu :?:

Zawsze instaluje się pierwszego Windowsa a drugiego Linuksa. Opcje wyboru systemu zapisze Linuks.

Polemizował bym :roll:

To polemizuj :!: skoro twierdzisz inaczej.

Ja najpierw miałem Linuksa, a później doinstalowywałem Windowsa i wszystko działa.

To że najpierw instaluje się Windowsa a później Linuksa to bajeczka dla ludzi nie umiejących odzyskać a później skonfigurować bootmenadżera

Jeśli ktoś jest zielony z Linuksa to chce go zainstalować najprościej jak to jest możliwe. Pod Windowsem zaraz sobie uszykuje partycje pod Linuksa albo usunie jakąś i zostawi ją jako nieprzydzielone miejsce. Wtedy instalacja jest bardzo prosta i nie trzeba się bawić w zapisywanie nowego bootmenadżera.