Windows Install Clean Up

Chciałbym dowiedzieć sie czegoś wiecej na temat programu Windows Install Clean Up . Jakis czas temu miałem dość sporo programów na Liście Dodaj\Usuń programy . W Rejestrach już też pod Uninstall nic nie było po nich,a mimo to cały czas figurowały w wykazie. I wówczas ściągnąłem ten program i przy jego pomocy rozwiązałem ten problem .Ale ten program na tej liście umieścił równiez programu ,które moim zdaniem zostały dobrze zainstalowane ,np Wielki Słownik Angielsko-Polski i który mi normalnie działa. Ten Słownik nawet specjalnie zgodnie z sugestią tego programu odinstalowałem ,żeby go ponownie prawidłowo zainstalowac .Proces instalacji przebiegł prawidłowo ,a on ponownie wylądował na liście tego programu . Co to znaczy? Czy sa to oznaki pewnych błędów w programie . ? Czy ten Windows Install jest pewny w swojej Analizie zainstalowanych programów. Jeszcze takie 3 programy mam umieszczone na jego liście.Prosze o jakies informacje na temat skuteczności tego programu .

Ten program deinstaluje tylko te aplikacje, które zainstalowane zostały za pomocą Windows Installer, który zapamiętuje tzw. kod identyfikacji.

A ponieważ nie wszystkie aplikacje się ładują za pomocą Installera, stąd też i Twoje problemy z usuwaniem niektórych programów… A i również z wpisami na liście tych programów, których nie chcesz usunąć.

I wcale sie nie dziwię, że Microsoft wypuścił tę darmówkę, bo jest dość mocno ograniczona w efekcie.

Radzę korzystać z nieco bardziej “twardych” progsów co do ubijania pozostałości w systemie! :slight_smile: A tego progsika po prostu pogonić do domu… :lol:

PS.

Chyba temat powędruje do działu “Oprogramowanie”, ale nie ja tu rządzę… :slight_smile:

Dziękuje za odpowiedz . To mnie uspokoiło.