Windows legalny czasowo

Witam , chciałbym ostrzec wszystkich , którzy planują wymianę płyty głównej z różnych powodów a mają legalnego wina w wersji OEM / nie dotyczy wymiany gwarancyjnej / , iż staną się piratami chyba , że kupią nową legalną kopię OEM . I tu mam dowód , mail od super firmy

Szanowny Panie,

Dziękujemy za skontaktowanie się z Centrum Obsługi Klienta Microsoft.

Oprogramowanie w wersji OEM jest licencjonowane jako integralna część komputera, z którym zostało nabyte lub na którym nastąpiła pierwsza instalacja, co ma swoje odzwierciedlenie w postanowieniach umowy licencyjnej użytkownika końcowego. Cyt:

“OPROGRAMOWANIE jest licencjonowane z KOMPUTEREM jako pojedynczy zintegrowany produkt i może być używane jedynie z KOMPUTEREM”

oraz

“Licencjobiorca może instalować, używać, uzyskiwać dostęp, wyświetlać i uruchamiać jedynie jedną (1) kopię OPROGRAMOWANIA na KOMPUTERZE [z którym oprogramowanie zostało nabyte]”.

Postanowienie to określa zakaz przenoszenia oprogramowania na inne jednostki, jak również obowiązek wykorzystywania takiego oprogramowania wyłącznie na tym samym komputerze.

Firma Microsoft przyjęła tu dosyć liberalną interpretację omawianego zagadnienia (chodzi o pytanie, kiedy oprogramowanie jest nadal wykorzystywane na tym samym komputerze; czy jeśli zmienimy stopniowo wszystkie elementy komputera, to jest to ciągle ten sam komputer?). W świetle liberalnej i prokonsumenckiej interpretacji przyjętej przez Microsoft, wymiana większości jego części nie jest rozumiana jako wymiana komputera (sprzętu) i nie powoduje utraty licencji.

Granicą modernizacji komputera jest jedynie wymiana płyty głównej, (która jest podstawowym elementem systemu) , co oznacza, że tylko wymiana tej części powoduje niemożność wykorzystywania oprogramowania na zmienionym komputerze.

Jeżeli jednak wymiana płyty głównej następuje na skutek wymiany gwarancyjnej, licencja na oprogramowanie nie wygasa, należy tylko w ramach aktywacji telefonicznej potwierdzić fakt wymiany gwarancyjnej. Szczegółowe informacje na temat dokumentów, które należy wysłać do Działu Aktywacji, można uzyskać pod numerem telefonu: 0-801 308 801, (0-22) 5941999 (wewn. 1).

Z poważaniem

Anna Cygan

Centrum Obsługi Klienta Microsoft

koniec notki

Widocznie Mr Bill nie kuma faktu postępu technicznego / nowe procki , dydki twarde , sloty kart graficznych , itd / Wydaje mi się , że to nie jest walka z piractwem a raczej nabijanie kabzy . Powodzenia

proste kupujesz proca i winde taniej w wersji oem

zmieniasz proca winde kupujesz jeszcze raz :x

więc lepiej na samym początku kupić wersję box

ale każdy wie że wersje oem windowsa są przypisane do sprzętu dokładniej do płyty głównej /…

trzeba czytac licencje ;]

zależy jaką wesje oem kupuje się :wink:

można było do niedawna kupić z myszką :wink:

To sie nazywa zlodziejstwo i oszukanstwo :smiley: zawsze powtarzam za M$ zrobi wszystko zeby wyciagnac kase z biebnego smiertelnika.Pszyjdzie taki czas ze za kazdym odpaleniem Win bedzie czeba placic :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

ale nikt cię nie zmusza zawsze mozna wziąć darmowego linuxa jest ich full a ubundu nawet do domu przyślą :slight_smile:

Zmusza czy nie,jakie to ma znaczenie.Chodzi o to ze to sfinstfo kazac sobie placic 2 razy tylko dlatego za chcesz rozbudowac PC.Kupil zaplacil za win i tyle ma prawo do tego oprogramowania i kropka…

Ale to o M$ sie trudził zeby zrobić tego Wina i to on ma prawo nadawania licencji (warunków)

Kup BOXa i tak właśnie będziesz miał.

I dlatego sprzedaje o wiele taniej wersję OEM niż BOX.

Jeśli kogoś nie stać na wersję BOX, to zwykle nie wymienia zbyt często płyty głównej :wink:

Oczywiście, jeśli kupił wersje BOX i kropka…

Świństwem jest to, że kupiłeś taniej Windowsa zgadzając się , że będziesz go używał z płytą główna, a po jej zamianie nie zapłacisz drugi raz a wyraziłeś na to zgode

Dla mnie różnica jest wielka

Widzieliście żeby coś M$ za darmo dał :mrgreen:

Dlatego warto przed zakupem danej rzeczy się poradzić a nie na odwal kupować sam osobiście z pierwszym kompem miałem wersje OEM :frowning: i wydałem pieniądze w błoto, bo potem musiałem kupić BOX :frowning:

tak :slight_smile:

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=4570

Warto też przeczytać licencję…

a nie można było zadzwonić na “infolinie”? tzn. obsługę techniczną m$ :slight_smile:

z tego co się orientuję, wystarczy wyjaśnić powody zmiany konfiguracji (np. awaria sprzętu) i bez problemu podają nowy klucz.

takie sprawy to się załatwia telefonicznie, a nie mailowo - to tak na przyszłość.

Myślę, że temat został dostatecznie wyczerpany.

Prosze o zakończenie zbędnej dyskusji.

W przypadkuy pojawiania się dalszych, nie wnoszących niczego nowego postów, temat zostanie zamknięty.