Witam , chciałbym ostrzec wszystkich , którzy planują wymianę płyty głównej z różnych powodów a mają legalnego wina w wersji OEM / nie dotyczy wymiany gwarancyjnej / , iż staną się piratami chyba , że kupią nową legalną kopię OEM . I tu mam dowód , mail od super firmy
Szanowny Panie,
Dziękujemy za skontaktowanie się z Centrum Obsługi Klienta Microsoft.
Oprogramowanie w wersji OEM jest licencjonowane jako integralna część komputera, z którym zostało nabyte lub na którym nastąpiła pierwsza instalacja, co ma swoje odzwierciedlenie w postanowieniach umowy licencyjnej użytkownika końcowego. Cyt:
“OPROGRAMOWANIE jest licencjonowane z KOMPUTEREM jako pojedynczy zintegrowany produkt i może być używane jedynie z KOMPUTEREM”
oraz
“Licencjobiorca może instalować, używać, uzyskiwać dostęp, wyświetlać i uruchamiać jedynie jedną (1) kopię OPROGRAMOWANIA na KOMPUTERZE [z którym oprogramowanie zostało nabyte]”.
Postanowienie to określa zakaz przenoszenia oprogramowania na inne jednostki, jak również obowiązek wykorzystywania takiego oprogramowania wyłącznie na tym samym komputerze.
Firma Microsoft przyjęła tu dosyć liberalną interpretację omawianego zagadnienia (chodzi o pytanie, kiedy oprogramowanie jest nadal wykorzystywane na tym samym komputerze; czy jeśli zmienimy stopniowo wszystkie elementy komputera, to jest to ciągle ten sam komputer?). W świetle liberalnej i prokonsumenckiej interpretacji przyjętej przez Microsoft, wymiana większości jego części nie jest rozumiana jako wymiana komputera (sprzętu) i nie powoduje utraty licencji.
Granicą modernizacji komputera jest jedynie wymiana płyty głównej, (która jest podstawowym elementem systemu) , co oznacza, że tylko wymiana tej części powoduje niemożność wykorzystywania oprogramowania na zmienionym komputerze.
Jeżeli jednak wymiana płyty głównej następuje na skutek wymiany gwarancyjnej, licencja na oprogramowanie nie wygasa, należy tylko w ramach aktywacji telefonicznej potwierdzić fakt wymiany gwarancyjnej. Szczegółowe informacje na temat dokumentów, które należy wysłać do Działu Aktywacji, można uzyskać pod numerem telefonu: 0-801 308 801, (0-22) 5941999 (wewn. 1).
Z poważaniem
Anna Cygan
Centrum Obsługi Klienta Microsoft
koniec notki
Widocznie Mr Bill nie kuma faktu postępu technicznego / nowe procki , dydki twarde , sloty kart graficznych , itd / Wydaje mi się , że to nie jest walka z piractwem a raczej nabijanie kabzy . Powodzenia