Windows legalny czy nie?


(Vojtz) #1

Problemik dotyczy systemu operacyjnego Windows 98 SE zakupionego na Allegro. Potrzebuję kilka sztuk do kafejki internetowej i pytanie czy zakupione z Allegro mogę używać w celach zarobkowych i czy musi być faktura na ten produkt czy nie ? Ewentualnie linki opisujące to zagadnienie. Dziękuję.


(system) #2

Jak to kiedyś fiesta napisał - musisz mieć licencje wielo stanowiskową :smiley:


(Adarek) #3

Komentarz Admina

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=8255

Jeśli kupi do każdego kompa winde to nie musi mieć licencji wielostanowiskowej. Faktura nie jest obowiązkowa ale warto ją mieć .


(system) #4

Zgadzam się, ale po co do każdego (pc) kupować Wndowsa, jak można kupić jednego z licencją wielostanowiskową :?: :?

Nie wiem jakie rozwiązanie wychodzi taniej (bądź, co bądź oto chyba też chodzi), ale tak można też zrobić :smiley:


(lazikar) #5

Co zresztą będzie mniej kosztowało niż zakup osobno. :smiley:

Zadzwoń do Centrum Obsługi Klienta Microsoft, tel. (0-801) 308 801, (0-prefix-22) 594 11 999 Tu zapewne dowiesz się wszystkiego. :smiley:


(Adarek) #6

http://www.microsoft.com/poland/licencje/default.htm


(Vojtz) #7

Cześć Saviola ! Taniej wychodzi kupić osobno (z allegro), wersje wielostanowiskowe to według Microsoftu kilkadziesiąt stanowisk a kilkoma to oni sobie .... nie zawracają. Tylko zasadnicze pytanie : czy te zakupione na Allegro można legalnie używać w kafejce ?


(lazikar) #8

Nie kilkadziesiąt tylko o ile się nie mylę pięć. Ile ty licencji potrzebujesz?? :smiley:


(Krogulec) #9

Z ofertami na Allegro bym uważał - bo połowa sprzedających tam oprogramowanie łamie postanowienia licencji OEM.

Przykład: Do sprzedawania systemu operacyjnego w tańszej wersji OEM są uprawnione wyłącznie firmy (komputerowe itp.), które oferują go z całym komputerem lub jednym z jego komponentów (nie dotyczy to MS Office bo ten pakiet może być sprzedawany z całym komputerem). A co mamy na Allegro - prawie każda oferta na pakiet MS Office jest z kartą sieciową, myszką itp. co jest niezgodne z warunkami dystrybucji oprogramowania OEM.

Jeżeli chodzi o systemy to na Allego musisz się wystrzegać:

  • podróbek (choć można je oczywiście wysłać do MS w celu sprawdzenia i jeżeli okaże się, że to podróbka, a Ty masz dowód zakupu to dostaniesz legalną wersję za darmo)

  • sprzedawania ich niezgodnie z warunkami licencji (teoretycznie Ty jako klient licencji nie tracisz ale mogą być z tego jakieś problemy)

  • większość sprzedających nie wystawia faktur VAT. A to powoduje, że nie można takiego oprogramowania w prosty sposób wliczyć w koszty i odliczyć podatków. Efektywna cena oprogramowania w sklepie, gdzie dostajesz fakturę zakupu jest często taka sama jak na Allegro, gdy faktury nie dostajesz.

Krótko mówiąc proponowałbym raczej zakup w sklepie np. w http://CHStudio.pl

Jeżeli chodzi o licencje grupowe to też tam udzielą Ci informacji. Można je zakupić już od 5 sztuk ale systemy kupuje się wyłącznie w wersji upgrade (MS zakłada, że każdy komputer jest kupowany z systemem, więc sprzedają tylko uaktualnienia). Więc w Twoim przypadku ten wariant raczej odpada.


(system) #10

Jeśli nie jest to wersja tzw."BOX"(pudełkowa,która jest przypisana do klienta a nie do komputera) to masz nielegalne oprogramowanie,bo OEM kupuje się,albo z nowym komputerem,albo kupuje się np.z myszką i np.sam montujesz na swoim(przez siebie złożonym)komputerze po raz pierwszy i ostatnie zresztą !!

1.Nalepiony na obudowie certyfikat!

2.Faktura nan twoje nazwisko wystawiona przez autoryzowanego dystrybutora Microsoftu!

3.Oryginalna płytka z hologramem!

A o powielaniu na inne kompy nie ma mowy! !!

Post 2

Generalnie wszystkie OEM-y sprzedawane bez komputera(luzem) na "Allegro" są nielegalne.Nie wiem jak można tak jawnie ludzi oszukiwać.Robią to z regóły(chyba)przede wszystkim informatycy z różnych firm,którzy mają do tego dostęp!

Używaj funkcji zmień jak chcesz coś dopisać \

PYSIU