Windows - licencja DreamSpark a COA

Witam,

moja uczelnia uczestniczy w DreamSpark Premium, stąd chęć korzystniejszego zakupu nowego laptopa bez systemu (i zarazem bez niechcianego oprogramowania).

Czy zainstalowanie powiedzmy Windows 7 Pro uzyskanego z uczelni będzie na nim legalne? Warunek wykorzystania edukacyjnego jest jak najbardziej spełniony.

W umowie jest zapis o naklejce z kluczem - niestety takowej w czystym laptopie nie będzie.

Czy na sytuację tego laptopa wpływa fakt, że mam licencję Windows Vista z COA na komputerze stacjonarnym?

W jakiej umowie? W którym miejscu?

Z tego co mi wiadomo dostaniesz maila z kluczem Windowsa, po wcześniejszym zgłoszeniu o chęci posiadania systemu i wybraniu odpowiedniego. Przynajmniej ja tak miałem.

Oto wycinek z EULA DreamSparka, które trzeba było zaakceptować podczas zamawiania OS.

  1. DREAMSPARK DIRECT SUBSCRIPTION RIGHTS.

c. Using Windows Desktop Operating Systems. Your DreamSpark Direct Subscription includes certain Windows operating system products. You may install these products only on a computer that is already licensed to run a full version of a Windows operating system on it, as evidenced by a valid Certificate of Authenticity (COA) for a Windows operating system affixed to the computer.

Czyli żeby dostać bezpłatnie system trzeba było mieć kupioną licencję na któryś z nich?

Tak jakby nie ma to nic wspólnego z kluczem, dostałem go razem z zamówieniem. Chodzi o naklejkę.

http://www.microsoft.com/education/pl-p … i.aspx#2q5