Windows - licencja

Jakiś czas temu zakupiłem Windows Xp Home , zainstalowałem i zarejestrowałem go na obecnym komputerze . Ale za niedługo zmieniam komputer na nowszy i czy jeżeli na tym nowym komputerze zainstaluje ten sam Windows i go zarejestruje to nie będzie żadnych problemów z licencją itp ?

Witam , XP wersja BOX czy OEM ? Jeśli BOX , nie ma żadnego problemu instalujesz na jakim chcesz sprzęcie . OEM stara czy nowa licencja ? Jeśli stara też instalujesz na dowolnym kompie , warunek korzystasz ze sprzętu z którym system był kupiony , jeśli nawa licencja OEM to niestety system “integruje” się z płytą główną i jedynym możliwym sposobem na używanie legalnie tego systemu na innej płycie jest awaria starej płyty głównej .

Jeśli coś pomyliłem , proszę sprostować .

Jeśli Windows XP Home Edition kupiłeś w wersji OEM ale osobno, bez komputera to nie będzie większych problemów. Najprawdopodobniej aktywacja internetowa się nie powiedzie ale dzwoniąc na o 801 MSINFO po udzieleniu odpowiedzi na kilka pytań automatu lub konsultanta Twój system zostanie uaktywniony.

:roll:

Tak system był kupiony osobno , i jest w wersji OEM.

ale jest oem i kiedy go zainstalowałeś na swoim komputerze pierwszym automatycznie został dopisany do twojej płyty głównej :slight_smile:

Czyli jak będę kupował nowy komputer to muszę kupić drugiego Windowsa :zly: ?

Niestety tak i dla tego oemy są takie tanie :slight_smile: a wersja box droga :slight_smile:

No ja za tego Windowsa dałem 300 zł

Pysiu… z całym szacunkiem - ale przeprowadziłeś choć raz migrację systemu OEM z jednego kompa na drugi? Chyba nie… Ja zrobiłem to już wielokrotnie (łącznie z konsultacją z 0 801 MS INFO) i w przypadku zakupienia XP osobno nie robią żadnych problemów przy przenoszeniu licencji - jedyny warunek to taki, by dany klucz był używany tylko i wyłącznie na jednym komputerze. Jedyny problem jaki można napotkać to problem z odsprzedażą starego komputera - dla bezpieczeństwa należy usunąć z niego naklejkę COA aby nowy właściciel nie użył klucza ponownie. A co w przypadku kontroli? Zamiast naklejki można przedstawić jej fotkę albo zamówić sobie nową naklejkę COA bezpłatnie z Microsoftu - procedura opisana na portalu…

:))

:roll:

I tu jest bez sens z tymi oemami bo treść inaczej mówi , pomoc inaczej a i to że na nowym kompie stary oem daje sie aktywować to już nie problem sam to przeszedłem :slight_smile: