Windows Live błąd hr0x80040001

Witam,

Windows live na 7 nie chce sie zainstalować na W7HP , instaluje poczte win live , odznaczyłem to czego nie chce , pobiera , instaluje i na końcu wyskakuje ten błąd:

http://img151.imageshack.us/i/beztytuu2uk.jpg/

co z tym zrobić by zainstalować pocztę , jaka jest przyczyna tego ,ze dzieje sie cos takiego

Sto razy i nic, ciagle ten sam błąd hr0x80040001 i nieprawidłowe flagi sygnalizacji :o , uniemożliwiają poprawną instalację programu.

Wypróbowane - dodatkowo CCleaner+ASC+wyłączenie programów AV i usług, wyłączenie wszystkich zbędnych programów, procesów w tle, Win Installer Cleaner,

Wole starszą wersję 2009.

Wszystkie!, oprócz M$ Service Gniot Pack 1 bo nie dało rady tego zainstalować - błąd instalacji 0x80040005 .

Chciałbym widzieć co to takiego.

Przy instalacji Windows Live Mail 2011 też wyskakiwał błąd. Nie pamiętam, czy ten sam, ale zamiast opcji “Spróbuj ponownie” był link do pomocy. Jedną z przyczyn nie zainstalowania mogą być jakieś tymczasowe pliki, które instalator Windows Live pobiera podczas instalacji. Porada - prawym na C i oczyszczanie dysku. Dodatkowo - wyłączenie zapory. Zrobiłem jedno i drugie - Poczta zainstalowała się od razu.

Inna sprawa - Microsoft prowadzi trochę dziwną politykę wobec starych programów czy systemów. Przykładowo Poczta systemu Windows w Viście nie obsługuje konta Hotmail, a jak ktoś chce IE9, to musi kupić system nowszy niż XP. Być może instalacja nie udaje się, gdyż próbujesz zainstalować starą wersję Poczty. Instalacja jest on-line, być może instalator wykrywa starą wersję i nie pozwala na instalację.

Tak na marginesie - dziwne, że wolisz starsze wersje programów.

W sumie dzięki za poradę, zrobiłem wszystko tak jak napisałeś tzn. prawym na C i oczyszczanie dysku. Dodatkowo - wyłączenie zapory. Zrobiłem jedno i drugie, ale poczta dalej nie raczyła sie zainstalować- wywala błąd hr0x80040001 -Junk mail filter update error, próbowałem ponownie dalej to samo. Co ważne na początku in stalki sprawdza konflikty i nie znalazł żadnego co znaczy ze nic go nie blokuje i moze sie zainstalować bez przeszkód. dlaczego tego nie robi- nie mam pojecia. Moze zostały jakieś elementy z poprzedniej instalacji, albo z czasów gdy poczta działał normalnie- tylko gdzie. W podglądzie zdarzeń i logach czysto lub mam brak dostępu do plików -odmowa dostępu i czerwony X, więc nie daje loga, raportu itp.

Tak na marginesie - dziwne, że wolisz starsze wersje programów - mniej szpiegowania WLEss 2011 jest pod tym względem mistrzem.

czyli “Błąd aktualizacji filtru wiadomości-śmieci”. Nadal śmiem twierdzić, że Microsoft chce ci narzucić nowszą wersję swoich usług. Instalator, jak piszesz, sprawdza na początku, czy sa jakieś konflikty i stwierdza, że nie ma. Instalacja przebiega on-line; prócz samego programu pocztowego instaluje się właśnie filtr wiadomości-śmieci - być może to on “wykrywa” starą wersję instalatora i niezbyt chętnie idzie na współpracę. Na twoim miejscu zainstalowałbym, tak na próbę, najnowszą wersję tej poczty - zobaczysz, czy nowa też wywali jakiś błąd.

A co z innymi usługami Windows Live? Instalowałeś coś jeszcze prócz Poczty z tego instalatora? Może sam instalator jest w jakiś sposób wadliwy? Może by tak pobrać go raz jeszcze, z innej witryny? (głośno myślę…)

Nic więcej oprócz samej poczty - w instalatorze odznaczone wszystko co nie potrzebne , wiec żadnych śmieci byc nie powinno. Co do aktualizacji jesli by tak bylo to pojawił by sie komunikat jakis czy cos o nowszej wersji.

Przed chwilą ponownie próbowałem zainstalować- inny instalator z innej strony: http://img856.imageshack.us/i/beztytuu3p.jpg/

Jakiś log , screen , wypis, inne może by pomogły, jeśli tak to napiszcie może dzięki temu będzie jaśniejsza sytuacja i jakoś da się to zainstalować.

A link “Więcej pomocy dotyczącej tego błędu” nic nie podpowiada, nie wyjaśnia?

tam sa tylko standardowe rzeczy z których nic konkretnego nie da sie wyciągnąć, czytałem juz to i robiłem co tam pisza , jak widac nic z tego nie dało pozytywnych rezultatów.