Windows live mail: jak zabezpieczyć konto hasłem?

Mam problem jak w tytule. Skonfigurowałem program pocztowy i jest Ok ale chciałbym zabezpieczyć swoje konto hasłem, tak jak było to Outlook Expres w Win XP czyli odpalam program pocztowy a on się pyta o hasło. Nie wiem jak to zrobić. Nie widzę nigdzie takiej opcji. Może ktoś miał podobny problem i zna odpowiedż ?

Proszę o pomoc. Z góry bardzo dziękuję

Przecież WLM to prawie dokładnie stary poczciwy OE, tyle że ubrany w nowe, ładniejsze piórka :slight_smile: Odhacz (w tym samym miejscu co wcześniej, czyli w opcjach kont pocztowych), zapamiętywanie hasła (do poczty przychodzącej i/lub wychodzącej) i po sprawie.

Nie wiem czy dobrze się rozumiemy: chodzi mi o to, że jak odhaczę to o czym piszesz to program normalnie się otwiera i maile można sobie poczytać. Różnica jest taka, że przy np. pobieraniu wiadomości z servera trzeba podać hasło a nie o to mi chodzi. W starym Outlooku można było ustanowić hasło na program: klikasz ikonę aby uruchomić program a on pyta się o hasło.

A! No to Tobie chodzi o profile Outlook Expresa. Albo to się tożsamości nazywało…

W każdym razie tej funkcjonalności, to już przecież od OE w wersji 5.5 nie było.

No właśnie o to…Czyli jak rozumiem nie zrobię tego w tym programie. Czy tak?

Raczej nie. Przejrzałem trochę google pod tym kątem i, o ile nawet można zrobić coś na kształt tożsamości itp (jakimiś dzikimi obejściami i programikami :slight_smile: ), to i tak nie można założyć na taką tożsamość hasła.

P.S. Nie mam teraz WLM pod ręką, ale coś mi po głowie chodzi taki obrazek z okienkiem na starcie programu: “Zaloguj do usługi Windows Live ID” i opcją zapamiętywania lub nie hasła i/lub loginu.

Nie mogę tego teraz zweryfikować, ale, czy to nie wystarczy? Nie da się tego wykorzystać dla twoich potrzeb?

Tej opcji już nie ma, bo od kiedy w Windows są konta z sensownymi uprawnieniami użytkowników, ustawianie hasła do konkretnego programu po prostu nie ma sensu – jeśli komuś zależy na prywatności przed pozostałymi użytkownikami komputera, ustawia hasło do swojego konta w systemie.

Ok. Rozumiem.

Spróbuję z Mozila Thudebird. Może tam jest pożądana przeze mnie opcja? Czy znasz może jakiś poradnik konfiguracji tego pocztowca?

Też niespecjalnie. Powinieneś się chyba pogodzić z faktem, że właściwie wszystkie klienty mail, które wyszły po tym jak rozpowszechnił się Windows XP polegają na kontach użytkownika systemu i separacji (skutecznej!) danych i ustawień użytkowników za pomocą tychże kont.

Co do Thunderbirda, zajrzyj tutaj -> http://kb.mozillazine.org/Protect_the_profiles_contents

Kilka metod jest, ale większość baardzo łatwa do obejścia.

Nie chce mi się kasować tego co tu wyżej wysmażyłem :-), ale w między czasie przyszła mi do głowy jeszcze jedna myśl.

Spróbuj mailera, który udostępnia wersje portable. Wtedy swoje maile uchronisz przed przeczytaniem przez osoby postronne trzymając go w kieszeni :-). A jeżeli jeszcze zablokujesz dostęp do danych na penie za pomocą hasła, to… czego chcieć więcej? :slight_smile:

Ok, już teraz wiem o co chodzi.

Dzięki wielkie za pochyleniem się nad moją sprawą :-). Uzyskałem wyjaśnienie mojego “problemu”. Posta można zamykać.