Windows Live Mail vs Thunderbird

Witam, testuję oba te programy i nie mogę się zdecydować, który z nich ostatecznie wybrać. Mam nadzieję, że wasza opinia mi pomoże.

Jeśli chodzi o moją prywatną ocenę tych programów to:

Thunderbird

[+]

  • dodatki

  • elastyczność

[-]

  • minimalizowanie do traya przez dodatek

  • kalendarz tylko przez dodatek

  • zużycie ramu (ok 70mb, WLM - ok 30mb, ale podczas zminimalizowania do traya WLN zżera około 5-10MB, a TB nadal tyle samo)

  • brak synchronizacji kontaktów

Windows Live Mail

[+]

  • wygląd (chociaż Thunderbird jakby trochę czytelniejszy)

  • zużycie ramu

  • synchronizacja kontaktów online

[-]

  • brak elastyczności w dostosowaniu do własnych potrzeb

WLM ma dużo lepsze UI i UX ogólnie; w ostatnim Thunderbirdzie jest fatalnie, jeśli chodzi o łatwość konfiguracji. Ale za to np. Thunderbird lepiej sobie radzi z IMAP-em (szczególnie w Gmailu). Kalendarz to akurat lepszy będzie w Thunderbirdzie, po zainstalowaniu dodatku. Jeśli robisz synchro telefonu z komputerem, sprawdź też, czy oprogramowanie telefonu wspiera te programy.

Ja natomiast (poczta prywatna) wybrałem WLM, bo ma przejrzysty układ okna podobny do Outlooka, jest to bardzo wygodne na panoramicznych monitorach.

W pełni się z tym zgadzam.

W thunderbirdzie mam skonfigurowany kalendarz Google, w WLM oczywiście ten z konta Windwoslive, nie korzystam z synchronizacji z telefonem, tylko między dwoma komputerami (laptop + stacjonarny) więc tutaj jest to bez różnicy.

Korzystam z 22 calowego monitora full hd i rozwalenie WLM na cały ekran bardzo fajnie się prezentuje jeśli chodzi o wygodę z korzystania i czytania maili. Thunder bird już trochę ciężej, ale to przez jego trochę stary i przeładowany wygląd.

Jeśli chodzi o WLM brakuje mi jeszcze filtrów i etykiet, chyba, że takowe istnieją a ja ich nie zauważyłem?

WLM ma coś takiego jak „reguły wiadomości” (menu „Narzędzia”), ale działa to tylko dla kont z dostępem przez POP. Etykiet nie ma, można tylko standardowo flagować wiadomości („gwiazdki” w Thunderbirdzie).

Ok dzięki, a etykiety można załatwić folderami, to już trochę mniej wygodne, ale rozwiązanie jest. Mam tylko jeden problem, który opisałem w tym wątku. windows-live-mail-problem-certyfikatem-t377387.html