Windows Live Movie Maker na XP'eku

Witam.

Przez parę miesięcy używałem systemu Windows 7, lecz miałem problemy z grami (crashowanie, błędy z grafiką etc.), więc postanowiłem zmienić system na XP. Często wrzucam filmy na YouTube w jakości HD, a na Windows 7 korzystałem właśnie z Windows Live Movie Maker (bardzo szybka kompresja do jakości HD), lecz z tego co wiem to nie można go zainstalować na XP i tutaj jest moje pytanie. Czy jest jakiś magiczny sposób, na zainstalowanie tego i najlepiej, żeby jeszcze chodziło? W grę nie wchodzi, ponowny format na Windows 7.

Czekam na szybką odpowiedź,

Pozdrawiam Patryk.

Heh, trochę mnie rozwaliłeś tym pytaniem… :lol: Jaki niby ma istnieć trick na uruchomienie programu na os, pod który program nie zostały napisany? :lol: To jest tak samo wykonalne, jak montaż pamięci ddr3 na płycie, która obsługuje np. sdramy, czyli w ogóle, no chyba że wszedłbyś w posiadanie kodu źródłowego i dostosował ten program pod działanie z XP. Do nagrywania i obróbki flimów i renderingu do HD dobra jest camtasia studio, ona działa na XP, więc nią możesz zastąpić ten program. Innego wyjścia poza powrotem do 7 nie masz, bo tak jak napisałem, jeżeli faktycznie system jest niekompatybilny z XP to bez dostosowania programu pod XP nic nie zrobisz… Swoją drogą trochę dziwne masz podejście, system zaczął się sypać, zamiast zadać sobie wysiłku pokopać trochę w necie i spróbować rozwiązać problem, ewentualnie tu na forum poprosić o pomoc, ty bez żadnej walki twierdzisz, ze po prostu 7 nie będzie działać na twoim kompie i instalujesz 8 letniego XP, który już nie jest wspierany… Brawo… =D>

Akurat. Na W7 wywalało się 95% gier w które gram, wszystkie sposoby, nie działały. Po przejściu na XP? Gra chodzi lepiej i płynniej, nie ma żadnych problemów.

No cóż, spróbuje pobawić się ze zwykłym WMM.

Proszę o zamknięcie tematu.

Camtasia jest lepsza od systemowego movie makera, wiem bo korzystałem i kijowa jakość dźwięku wychodziła.Co do gier, jeżeli były to stare gry takie 4-ro letnie i starsze, to nie dziwię się, że były problemy, bo te gry nie były dostosowane pod 7. Jakbyś zainstalował NFS hot pursuit, albo COD Black Ops, Wiedźmina(jakąkolwiek grę, która miała premierę po wydaniu 7) to sam zobaczyłbyś, że gry działają dobrze na tym systemie… Zresztą ja jakbym chciał pograć sobie w stare gry, które mi nie działają, po prostu wydzierżawiłbym parę giga żeby tylko zmieścił się XP i zainstalowałbym go obok 7 i do internetu itp. korzystałbym z 7, a jakbym chciał pograć w starsze gry, uruchamiałbym XP.

Dodane 07.05.2011 (So) 16:42

Swoją drogą wszystko się też rozbija o proca,grafę i ram, jeżeli masz 1gb ramu, cpu 2ghz jednojajowca pokroju Celerona i niezbyt wydają grafę, to się nie dziw, że miałeś problemy, bo żeby dobrze gry chodzły na 7, to musisz mieć minimum cpu 2ghz dwujajowca, 2gb ramu i wydajną grafikę.