Windows Live Sync, ale o co chodzi z tą usługą?[Rozwiązane]

Witam, no właśnie o co chodzi w ogóle z tą usługą? Może mi ktoś wytłumaczyć to ŁOPATOLOGICZNIE? Please.

No klikam np na tej ikonce od windows Live Sync i tam klikam na Moje Obrazy przerzuca mnie na stronkę i widzę coś takiego:

sync.th.png

Ale co mi to daje? Że co, że jak mi np dysk padnie, to przy ponownej instalacji Windows Live Sync zsynchronizuje mi komputer z tą usługą i pobiorą mi się te zdjęcia, czy o co chodzi?

Dzięki temu możesz mieć te same pliki na dwóch lub więcej komputerach. Żeby synchronizacja była możliwa, oba komputery muszą być włączone i podłączone do internetu - synchronizacja następuje bezpośrednio między komputerami, bez serwera pośredniczącego. Jeśli interesuje Cię backup danych w sieci, to mogę polecić Live Mesh (również Micro$oftu) - tutaj wszystko “siedzi” na serwerach M$.

xpingus , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

acha, dzięki wojtas170890 czyli źle myślałem, hm to może trzeba skorzystać w tego Mesha :slight_smile: Ale wtedy to co, rozumiem, że gdy np dysk mi pada, trace dane no te dokumenty, obrazy itp, to logując na Mesha synchronizuje mi się komputer z usługą i pobierają mi się dane?

@moderatora, tytuł poprawiłem. Może być, bo już nie wiem jak ma być jaśniej :wink:

Dodane 16.05.2009 (So) 11:33

Wszystko pięknie ładnie, tworzę nowy folder w Live Mesh i mogę zrobić upload plików, ale takie coś to mogę sobie zrobić na SkyDrive. Pytanie, czy na Live Mesh mogę połączyć folder ze serwera, z katalogiem na dysku twardym tak żeby się automatycznie synchronizowały? Chodzi o to, że dodaje jakiś nowy plik na dysku i w tym momencie zostaje on również wysyłany na serwer Live Mesh? Jeśli tak, to jak to zrobić. Żeby nie było, szukam po internecie, ale na razie nic na ten temat nie znalazłem. Proszę o łopatologiczne przedstawienie tematu, bo być może, że to jest fajna usluga :slight_smile:

Jeszcze nie miałem okazji ściągać stamtąd danych (tylko wysyłałem), ale na pewno się da zrobić coś takiego - przecież musi się jakoś synchronizować z ewentualnym drugim komputerem.

Wystarczy kliknąć na dany folder prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję “Add folder to Live Mesh…” i folder będzie automatycznie synchronizowany z serwerem.

O ile plik utworzysz w jednych z zsynchronizowanych katalogów, to jak najbardziej zostanie wysłany na serwer.

No właśnie dzięki, akurat pisaliśmy w tym samym czasie. Znalazłem odpowiedzi tutaj:

http://stilger.eu/2009/01/06/live-mesh- … omiedzy-k/

Jeszcze raz dzięki, fajna sprawa z tą usługą :slight_smile: