Windows Longhorn - używanie legalne?

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jednej kwestii, a mianowicie posiadam w domu wersję Windows’a Longhorn 4051. Czy mogę tego systemu używać na moim domowym serwerze jako systemu operacyjnego bez ponoszenia przy tym jakichkolwiek kosztów? Jeżeli tak to do kiedy mam taką możliwość?

Pozdrawiam

PS. Po drugie chciałbym się dowiedzieć jeszcze czegoś ale nie będę zakładał osobnego tematu. Posiadam w domu na płycie Windows XP 64 bitowego, a aktualnie pracuję pod Win XP HE. Czy mogę zrobić tak, że zainstaluję tego 64-bitowego wraz z legalnym kluczem od XP HE? Czy to będzie legalne posunięcie?

Windows XP x64 istnieje tylko w wersji Pro, na kluczu z Home nie zainstalujesz.

Nie wiem jak jest z Longhornem 4051, ale Vista 5384 i nowsze (oraz np. Longhorn Server 6001) na pewno posiadała ograniczenie czasowe, zdziwiłbym się, gdyby Longhorn go nie miał. Po upływie czasu nie możesz używać tego oprogramowania. A swoją drogą Longhorn 4051 to wersja prehistoryczna.

Swoją drogą coś słyszałem, że w ogóle oprogramowania w wersji beta nie można używać po wyjściu wersji finalnej, ale nie mogę tego potwierdzić, w licencji czegoś takiego nie pamiętam.

Bzdura :stuck_out_tongue:

A Windows Vista RC ?

Jej wazność wygasa dopiero w czerwcu :wink:

Ona miała ograniczenia czasowe :wink:

Masz w ogóle na nią licencje testowania , czytaj czy masz klucz od MS do niego ?

Jeśli chodzi o server, możesz równie dobrze zarejestrować się na connect, i pobrać windows Home Server, to samo z Windows Server codename Longhorn, a jeśli nie chcesz wersji beta na kompie, możesz zamówić sobie 180 dniowego triala w2k3 , za 50 zł. dostajesz na płytkach do domu server enterprise na 180 i server standard edition też na 180 dni, nie wiem, czy mozna jeszcze pobrać takową wersję z neta , ale zamówić u Microsoft możesz.