Windows, mac, linux - podobieństwo

nie, to nie jest kolejny temat z cyklu “ten system jest lepszy od tego systemu bo…” ten temat jest o podobieństwach wizualnych tych systemów. Zastanawia mnie fakt dlaczego elemety z linuxa są zgapione z windowsa a elementy z windowsa są zgapione z mac’a? brak wyobraźni i lenistwo twórców czy celowe działanie majace na celu upodobanie sobie użytkownków? patrzac na KDE 4 wygladem przypomina Viste, Vista z kolei czerpie z Mac’a…

i takie zjawisko jest nie tylko w OS’ach ale też w zwyklych programach/odpowiednikach na rózne platformy.

czy tak to wszytko ma wygladac w przyszlosci? na jedno kopyto?

To chyba bardzo dobrze, interfrejsy graficzne programów zostały tak zoptamylizowane, że trudno o jakieś nowości i są takie same dla użytkowników wszystkicj OS.

Popatrz na przykładzie Gimpa: jak trudno zwykłemu userowi przyzwyczaić się do odmiennego interfresju niż w innych programach graficznych.

To w tym przypadku jest zaletą a nie wadą

fiesta zaleta zaletą, ale… chodzi mi tu o nutke własnej kreatywnośći, a jesli chodzi o nowosci w interfejsach to pole do manwrów pozostalo jeszcze duże.

tak to już jest i bedzie…jeżeli jakaś firma wprowadzi np. 3D, to ta druga firma nie chce być gorsza, i wprowadzi też 3D ale trochę się różniące…i tak w kółko…

jak ktoś cos nowego wprowadzi na rynek zaraz inna firma wprowadza to też…może i są różnice w kodzie ale wizualnie wyglada wszystko na jedno i to samo. :?

A ja podam coś co jest “zgapione” z Linuksa w Windowsie: ścieżki dostępu. Właściwie to twórcy DOS-a (poprzednika Windowsa) “zgapili” je z UNIX-a (poprzednika Linuksa). W pierwszych DOS-ach nie było katalogów - pliki mogły być umieszczane tylko w katalogu głównym (A:, B: i C: jeśli ktoś miał dysk twardy). DOS-owcy “zgapili” katalogi właśnie od UNIX-owców.