Windows ME nie uruchamia się

Mam poważny problem

Mam zainstalowane 2 Windows-y Xp Professional i ME.

Prowadzę firmę, której wszystkie dane mam zainstalowane na wina ME, a na XP inne rzeczy typu gry.

Problem polega na tym ,że gdy chcę uruchomić Windows-a ME pojawia się parę komunikatów:

Tryb awaryjny

Normalny

są jeszcze dwa inne ale już ich nie pamiętam.

Gdy próbuję którykolwiek tryb uruchomić wyskakują mi błędy m.in. jakieś problemy z rejestrem i aplikacjami XML i nie da się go uruchomić a poza tym wyskakują ramka z niewiadomo jakimi znakami(*(&^%$^$%$%%$$#$%$%$=+!@#) na białym tle. Nie wiem, co to może być.

Uruchomiłem program SCANDISK z płyty WINDOWS ME, wykrył on sporo błędów, ale nic nie pomogło, problem jest wciąż taki sam.

Próbowałem także sprawdzanie dysku innymi programami m.in. CHKDSK, PARTITIONMAGIC 8, ADVENCEUNINSTALLER, ADAWARE, ale to i tak nic nie dało.

Wydaje mi się że jedynym rozwiązaniem jest zainstalowanie systemu WINDOWS ME(Ale jest to już ostateczność) jeszcze raz, ale wtedy utracę dane, które posiadam (szczególnie zainstalowane programy co kosztowało mnie sporo mnie kosztowało). Gdyby taki błąd wystąpił na WINDOWSIE XP problemu by nie było bo można wykonać opcję NAPRAW (stosowałem już ją pare razy i za każdym razem pomogło)…

Tutaj tej OPCJI nie ma, albo i jest tylko nie wiem.

Czy jest jeszcze jakaś inna możliwość, lub coś co mogło by mi pomóc, jakiś inny program lub nie wiem już co??

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź…

Pozdrawiam

jako pierwszy masz ktory ?? to wazne

Jedyna nadzeja to zabotowanie kompa z dyskietki ratunkowej ME lub WIN98 i opcja naprawy setupcor.

Potrzebna będzie płyta CD z ME lub kopia na dysku.

Przechodzisz na dysk z ME i komenda setupcor.

Na ME tego nie robiłem ale opcja podobno działa,naprawia system a zostawia dane,ustawienia i programy.

Przed naprawą zgraj dane.

Lub zgrać dane z dysku i postawić system na nowo.

Programy przecież masz na dyskach CD.

Wpisz i poczytaj.

setupcor w ME

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

a czy nie lepiej by było wgrac XP pod Fat 32 obsługuje tez starsze systemy plików nawet z win 2000

Chodzi oto, że jest znaczny problem z ich zainstalowaniem

mam nadzieje ze nie masz 2 systemów na jednej partycji

Co masz na myśli mówiąc “znaczny” problem??

Problem już rozwiązany, uruchomiłem program scandisk i scanreg i tym razem pomogło. Windows włańcza się już jak należy jednak pojawia mi się komunikat, że nie odnaleziono pliko C:\Windows\KEYB.SYS

C:\Windows\NLSFUNC.SYS

Plik KEYB.SYS znalazłem w necie i skopiowałem tam gdzie nalezy jednak pliku NLSFUNC.SYS nie udało mi sie znaleść.

Czy może ktoś mi go przesłać na e-mail- a:

keris01@o2.pl

Aby uniknąć w przyszłości podobnych sytuacji najlepiej instaluj wszystko dotyczące firmy na Windowsie XP,a reszte na ME.

Już wysłałem, powienien się znaleźć w folderze C:\Windows\System32