Windows Media Center w Windows 7 RC

Wczoraj uruchomiłem (przez przypadek) dobrze znany z wcześniejszych wersji windowsa visty a także XP (MCE), Windows Media Center. Gdy bawiłem się tym programem w XP MCE to był to bardzo prosty program tworzący z naszego komputera “centrum multimedialne” oczywyście w cudzysłowiu bo tak na prawdę, wersja która była wtedy, nie obsługiwała 90 % tunerów dostępnych na rynku, oraz nie działały w niej podstawowe funkcje jak Online TV itp. Ogólnie mówiąc był to niewypał od MS.

Idąc dalej WMC pojawiło się także w Viście, była to nowsza, “ulepszona” wersja, program nadal nie widzał żadnego z 4 tunerów które mam… po za tym nie miał jakiś specjalnych funkcji, a więc historia się powtarza.

Natomiast wczoraj byłem mile zaskoczony gdy uruchomiłem WMC na Sevenie, widać że jest to odświeżona wersja, chociaż wizualnych różnic nie ma aż tak wiele, do czasu gdy uruchmiłem TV Setup, na początku automatycznie wykryto mój region, potem dostałem polecenie wpisania kodu pocztowego, nastepnie wybór tunera, i co ciekawe, WMC jak jedyny program w na moim kompie wykrył 2 tunery… Ponieważ mam w kompie zainstalowane 2 identyczne tunery Asus’a to nawet oryginalny soft produdenta nie widzi tego drugiego i działa tylko jeden. Gdy wyszukałem kanały na 2 tunerach jednocześnie, WMC pracował świetnie, znalazł 12 kanałów telewizji analogowej, oczywiście po 2 kanały z każdego, czyli np. 2x tvn. Co mnie trochę zszokowało, działa Time Shift, i to nawet na 2 tunerach jednocześnie, kolejną ciekawą rzeczą jest to że TimeShift działa także przy nagrywaniu, na jednym tunerze jak i na drugim. Działa także telegazeta, oraz kilka innych fajnych funkcji. WMC pobiera codziennie aktualizacje aktualnego programu tv, a także inne aktualizacje z tym związane.

Jestem więc bardzo zadowolny z nowej wersji WMC, a także z tego że MS stara się naprawiać swoje programy, i jest to nawet skutecznie robione. Polceam wszystkim przestestowanie WMC, nawet jeżeli ktoś nie ma tunera.