Windows Media Player 11 - błąd aplikacji

Witam, nie działa Windows Media Player 11, błąd aplikacji, chciałem go usunąć ale nie ma go w panelu sterowania odinstaluj program, jak pobrałem z sieci to pisze że nie może zainstalować ponieważ jest zainstalowana najnowsza wersja Windows Media Player 11.

Bardzo proszę o pomoc jak to usunąć ?

Pozdrawiam.

Możesz usunąć przez panel sterowania. Ale uda Ci się to tylko wtedy jeżeli masz w systemie katalog hotfix-ów.

katalogi z poprawkami win, w c:/ windows

a tu odpowiedź od Microsoftu - kiedy miałem podobny problem jak TY.

While this gets downloaded, take a backup of the registry.

It is important to backup the registry before attempting to uninstall Media Player 10/11.

Click START - Run - type regedit and hit OK.

Go to HKEY LOCAL MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS\CURRENT VERSION\UNINSTALL

When you expand the Uninstall folder, you’ll see all the programs currently installed.

Single click the folder “Windows Media Player”.

Double click “UninstallString” in the right pane and copy the contents in the “value data” box.

Close the Registry editor window.

Click START and select Run

Right click inside the command box and paste the uninstall string and click OK to uninstall Media Player 10/11.

You can use this procedure when the option to uninstall Windows Media Player 10/11 is not listed in the Add/Remove programs under the control panel.

Restart the computer.

Verify the resolution.

Niestety, doszedłem do Click START - Run - type regedit and hit OK.

Go to HKEY LOCAL MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS\CURRENT VERSION\UNINSTALL

When you expand the Uninstall folder, you’ll see all the programs currently installed.

Single click the folder “Windows Media Player”. Ale nie ma folderu Windows Media Player, jakiś skrót “MPlayer2” czy to jest to ? Pytam bo nie chce czegoś zepsuć.

Pozdrawiam.

niedawno ja też miałem ten błąd, po prostu trzeba aktywować bibliotekę, tylko nie pamiętam którą, ale spróbuj jedną z poniższych:

najpierw kliknij start i w rozpocznij wyszukiwanie wpisz uruchom i enter

teraz wpisz w okienku uruchom:

wmploc.dll i zatwierdź enter lub

regsvr32 jscript.dll lub regsvr32 vbscript.dll

daj znać czy poskutkowało :smiley:

Niestety nic nie pomogło, nadal jest błąd aplikacji :frowning: dokładna nazwa błędu "W aplikacji wystąpił wyjątek nieznany wyjątek programowy (0xc06d007e) pod adresem 0x77abb09e.

Proszę o pomoc :frowning:

spróbuj jeszcze tego regsvr32 wmp.dll

Nie działa… :cry:

może kolizja z kodekami video?

nie bo jest po formacie, może dlatego że to jest Vista Ultimate Lite ?

Na Lite przeważnie nie działa Media Player

Można go usunąć i wgrać odnowa, bo na necie jest Windows Media Player 11 dla Visty ?

Jeżeli masz usunięte foldery instalacyjne WMP11 z katalogu “Windows” to nie odinstalujesz WMP11, a przynajmniej jak już ją wywalisz jakimś deinstalerem to i tak nie wgrasz nowej wersji. Walczyłem z tym problemem przez 2. godziny na telefonie z Microsoftowym HelpDesk. I I tak musiałem w końcu reinstalnąć system.

dla sprawdzenia, zrobiłem format i zainstalowałem Viste Ultimate Lite, ale ten problem jest od początku…

gregoryfx , Witam.Widziaem ze masz ten sam problem co ja.dokladnie to samo.mam pytanko czy jakos udo ci sie ten blad zlikwidowac.jak tak to jak.napisz mi bo strasznie mnie ten problem ■■■■■■■.dzieki.pozdrawiam