Windows media player blad-C00D1197


(Mariar55) #1

witam, chciałam posluchac sobie muzyki na www.interia.pl jednak nie moge gdyz pojawia mi sie taki blad C00D1197 . co mam zrobic, zeby mogla ogladac teledyski i sluchac muzyki. Moj system operacyjny to Vista Home.


(Fatality Pl) #2

Błąd ten oznacza, iż ścieżka do pliku jest podana nieprawidłowo. Spróbuj zainstalować kodeki DivX (jeżeli je już masz to przeinstaluj :smiley: ) Jeżeli nie pomaga, to możliwe, że jest to wina ze strony portalu Interia.pl


(Mariar55) #3

niesetety to nie pomaga. a wina portalu nie jest, gdyz na innym komputerze dziala mi bez problemu...


(Mariar55) #4

o co tu moze chodzic??:((


(Chillout) #5

Tłumaczone w translatorze z oryginalnej stronki ms:

Dlaczego kod błędu C00D1197 pojawia się podczas próby odtworzenia pliku w internecie?


Można spotkać się ten komunikat o błędzie w jednej z następujących powodów:

•


Twój komputer nie jest podłączony do sieci lokalnej (LAN) lub Internetu. Połącz się z siecią lub Internetem, a następnie spróbuj ponownie.

•


Ścieżka do pliku jest nieprawidłowa.


Jeśli wpisany Uniform Resource Locator (URL) w oknie dialogowym Otwórz adres URL, sprawdź, czy nazwa pliku została wpisana poprawnie i że ścieżka do pliku jest poprawna, a następnie spróbuj ponownie.


Jeśli klikniesz łącze na stronie sieci Web, łącze może nie być ważne. Strona sieci Web usługodawca musi ustalić związek, zanim będzie można odtworzyć pliku.

•


Na serwerze, gdzie jest przechowywany plik nie jest dostępny (na przykład, może być zajęty albo offline), więc po prostu spróbuj ponownie później. Jeśli problem będzie się powtarzał, sieci i protokołów transmisji strumieniowej i ustawienia serwera proxy są skonfigurowane poprawnie, być może trzeba będzie skontaktować się z dostawcą stronę WWW i powiadamiać o nich tego problemu.

•


Niektóre sieci protokołów transmisji strumieniowej w programie Windows Media Player nie są włączone. Jeśli klikniesz łącze na stronie sieci Web, można pobrać plik do komputera, a następnie odtworzyć go w ten sposób, zamiast (kliknij prawym przyciskiem myszy na link, a następnie kliknij przycisk Zapisz element docelowy jako). Aby odtworzyć plik bezpośrednio z Internetu (lub strumień pliku), należy włączyć wszystkich protokołów sieciowych streaming, a następnie spróbuj ponownie.


Aby włączyć wszystkie protokoły sieciowe streaming


1.W programie Windows Media Player w menu Narzędzia kliknij polecenie Opcje, a następnie kliknij kartę Sieć.


2.W obszarze protokoły strumieniowe, zaznaczyć wszystkie pola wyboru protokołu.

•


Serwera proxy dla odtwarzacza nie są skonfigurowane poprawnie. Sprawdź, czy ustawienia serwera proxy są poprawne, a następnie spróbuj ponownie.


Aby sprawdzić ustawienia serwera proxy


1.W menu Narzędzia kliknij polecenie Opcje, a następnie kliknij kartę Sieć.


2.W obszarze Streaming ustawienia serwera proxy, należy sprawdzić ustawienia. Jeśli nie wiesz, jakie powinny być ustawienia, wykonuj pozostałych kroków w tej procedurze.


3.W obszarze Streaming ustawienia serwera proxy, należy wybrać protokół, a następnie kliknij przycisk Konfiguruj.


4.W oknie dialogowym Konfigurowanie protokołu, w obszarze Ustawienia serwera proxy, wybierz opcję Autodetect ustawień serwera proxy. Jeśli wybrany protokół HTTP w poprzednim kroku, wybierz Użyj ustawień serwera proxy w sieci Web.

   Uwaga


Jeśli klikniesz łącze na stronie sieci Web, która zapewnia dostęp do strumienia przy użyciu Real-Time Streaming Protocol (RTSP), można nadal zobaczyć ten błąd, aż zainstalowaniu poprawki dla programu Windows Media Player Seria 9 lub uaktualnienie do systemu Windows Media Player 10.


Aby uzyskać więcej informacji na temat tego błędu podczas transmisji strumieniowej za pomocą RTSP, a dostępne poprawki dla programu Windows Media Player Seria 9, w bazie wiedzy Microsoft Knowledge Base można znaleźć w artykule 840227, "Pojawia się błąd w programie Windows Media Player Seria 9 podczas strumienia niektórych plików za pomocą Real Time Streaming Protocol ".


Aby uzyskać informacje dotyczące uaktualniania do programu Windows Media Player 10, kliknij tutaj.

Początek strony pageTop

Dlaczego kod błędu 80040265, gdy próbuję odtworzyć plik?


Najczęstszą przyczyną tego błędu, który próbujesz odtworzyć plik typu, że program Windows Media Player nie obsługuje. Aby uzyskać listę typów plików (formaty), które są obsługiwane przez odtwarzacz, patrz kolumna, "Typy plików dla programu Windows Media Player, Media Doradztwo w archiwum.


Inne kwestie, które mogłyby spowodować ten błąd, który ma być wyświetlany obejmują:

•


W mediach plik jest uszkodzony.

•


Plik multimedialny korzysta z kodera-dekodera, który nie jest zainstalowany.

•


Plik multimedialny korzysta z kodera-dekodera, że program Windows Media Player nie obsługuje.

•


Jeden lub więcej plików Windows Media Player są brakujące lub uszkodzone.


Aby uzyskać więcej informacji o sprostowanie tego błędu w bazie wiedzy Microsoft Knowledge Base można znaleźć w artykule 234019, "Windows Media Player Nieprawidłowy format pliku komunikat o błędzie."

(Mariar55) #6

dziekuje za pomoc, dzis pojawia mi sie taki blad C00D11C6 ..


(Chillout) #7

Zainstaluj ponownie WMP.


(Mariar55) #8

chcialabym odinstalowac wmp ALE w vista home nie moge. a jest cos co pomoze mi to odinstalowac??


(Chillout) #9

Nie odinstalowuj, tylko ponownie zainstaluj.


(Mariar55) #10

pojawia mi sie taki komunikat: "Na komputerze jest juz zainstalowana nowsza wersja programu WMP (11.0.6001.7000). nie mozna uzyc starszego pakietu insstalacyjnego (11.5721.5146), aby zainstalowac pliki lub dokonac naprawy biezacej wersji odtwarzacza"


(Chillout) #11

Przywracanie systemu.

1. Ustawiamy w BIOS-ie startowanie komputera z CD - Zazwyczaj trzeba nacisnąć klawisz (na przykład F2, F12, DEL, ESC) lub kombinację klawiszy bezpośrednio po włączeniu komputera, ale przed uruchomieniem systemu Windows.

2. Wkładamy do napędu płytę instalacyjną z Windows Vista i uruchamiamy komputer.

3. Podczas startu komputera wciskamy dowolny klawisz co spowoduje uruchomienie instalatora systemu Windows Vista z DVD

4. W pierwszym oknie dialogowym instalatora akceptujemy domyślne ustawienia językowe klikając na przycisku Dalej

5. W następnym oknie wybieramy: Napraw komputer

Spowoduje to wyszukiwanie na naszych dyskach aktualnie zainstalowanego systemu. Po chwili program instalacyjny odnajdzie zainstalowany system. Będzie to widoczne w oknie dialogowym. Klikamy wtedy na przycisku Dalej

6. Następne okno to Opcje odzyskiwania systemu

Wybieramy tutaj - Przywracanie systemu (przywróć system Windows do stanu z określonego momentu z przeszłości)

7. W oknie informacyjnym Przywracanie systemu klikamy na przycisku Dalej

8. Okno Wybór punktu przywracania

Wybieramy datę punktu przywracania z momentu gdy mieliśmy sprawny system lub gdy nie był zainstalowany w naszym systemie program który sprawia problemy.

9. Po wybraniu punktu przywracania klikamy Dalej i po chwili mamy czysty system.

(Mariar55) #12

a jak nie posiadam zadnych plyt od komputera? bo kupowalam laptopa za granica i nic nie otrzymalalam(zadnych plyt)


(Chillout) #13

W takich przypadkach tworzy się obraz systemu zaraz po kupieniu, nagrywa się na płytkę i masz płytę instalacyjną.

I naprawiasz system.Teraz będziesz miał z tym problem przy reinstalacji systemu, bo ten co posiadasz system jest oryginalny. Znasz chociaż numer seryjny tego systemu??