Windows Media Player i Media Player Classic nie odtwarzają płyt DVD

Hej,

mam problem.

 

Wkładam oryginalne płyty DVD z filmami i nie mogę ich odtworzyć. Zazwyczaj odtwarzałem je Windows Media Player lub Media Player Classic.

 

Gdy próbuję odtworzyć w Windows Media Player, wyskakuje mi tabelka z tekstem:

 

Program Windows Media Player nie może odtworzyć tego dysku DVD, ponieważ wystąpił problem z cyfrową ochroną przed kopiowaniem między odtwarzaczem, dekoderem i kartą wideo. Spróbuj zainstalować zaktualizowany sterownik do karty wideo.

 

Natomiast Media Player Classic po prostu nie odtwarza płyt DVD.

 

Wczoraj (9 lipca 2014) jeszcze normalnie odtwarzało mi płyty. Gdy wyłączałem kompa miałem aktualizacje nowe do pobrania. Było ich 10.

 

Co mam zrobić z tym problemem? Jak mam wrócić do odtwarzania oryginalnych płyt DVD z filmami? Czy cofnięcie systemu do stanu z wczorajszego dnia coś pomoże? Czy mam coś doinstalować? Pmóżcie - błagam.

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

nie wiem jak prościej opisać tyuł mojego problemu. Chyba jaśniej się nie da, wg mnie…

 Proponuję odinstalować zainstalowane kodeki i MPC. Zaistaluj ten odtwarzacz http://www.dobreprogramy.pl/Media-Player-Classic-BE,Program,Windows,42122.html        Pobierz wersję stosowną do swojego systemu (rozwiń - wszystkie wersje).