Windows Media Player zacina przy odtwarzaniu

(Cichocki1994) #1

Witam serdecznie

Podczas oglądania filmu w 1080p filmy co parę sekund klatkują co powoduje  że filmu nie da się oglądać, filmy o rozdzielczości 720p działają bez problemu, A filmy o rozdzielczości 4k zacinają się kompletnie na amen. 

Reinstalowałem różne kodeki nic niepomoglo.

Posiadam Laptopa dell inspiron 15 7559 15,6 cala o rozdzielczości 1080p

Windows 8.1 pro N

Intel core i-7 6700HQ CPU 2.60 Ghz

Nvidia GTX 960M 4GB

rozdzielczośc ustawiona 1920x1080p 64 Hz

(tosiekbu) #2

Jaki pakiet kodeków zainstalowałeś

(rgabrysiak) #3

Proszę zapoznać się z tą stroną a następnie skorzystać z przycisku Edytuj  i dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza. 

(Cichocki1994) #4

media player codec pack 4.4.1

następnie:

K-lite codec pack 12.1.5 

(tosiekbu) #5

oba są zainstalowane jednocześnie ?

(Cichocki1994) #6

Nie, teraz zainstalowany jest k-lite ponieważ jak był instalowany drugi to wchodził konflikt i program domagał sie usunięcia poprzedniego 

(tosiekbu) #7

Sprawdź czy również na innym odtwarzaczu  występują te problemy np. Media Player Classic

(Cichocki1994) #8

Na media player classic problem nie występuje sprawdzałem

(tosiekbu) #9

Więc warto rozważyć zmianę programu do wideo Windows media player czasami stwarza problemy z odtwarzaniem wideo

(Maha) #10

Windows Media Player używa systemowych kodeków od Microsoftu, które mogą być mało wydajne.  Trzeba go zmusić, żeby używał lepszych np. ffdshow lub LAV Filters. K-Lite zawiera program do tego - Codec Tweak Tool (jak i wcześniej wymienione kodeki).

Jakie to są filmy? Chodzi mi bardziej jakie mają kodeki wideo w środku (np. h.264/AVC lub h.265/HEVC), a nie same kontenery/opakowania (mp4, mkv, itp). Możesz użyć programu MediaInfo: http://www.dobreprogramy.pl/MediaInfo,Program,Windows,13099.html

W K-Lite jest on dołączony, ale chyba w wersji Lite (bez GUI?).   Zaznaczam, że nie używam ani Win8.1, ani K-Lite, więc są to tylko domysły.

P.S. Do odtwarzania h.265/HEVC najwydajniejszym na ten moment jest kodek Strongene/Lentoid: http://xhevc.com/en/downloads/downloadCenter.jsp

ale nie wiem, czy przez Codec Tweak Tool  można go podpiąć pod WMP.

Albo zacznij używać lepszych odtwarzaczy wideo: PotPlayer, MPC-HC, MPC-BE, itp, itd.

(MrBeckham666) #11

zmień antywirusa na secureaplus wyłącz windows defender i windows update i zmień odtwarzacz filmów na potplayer i włącz w nim dxva i bedzie duzo lepiej :slight_smile: do muzyki polecam aimp moim zdaniem lżejszych odtwarzaczy nie ma :slight_smile: Dla pewności zrób jeszcze skan secureaplus/mbam i adwcleaner :slight_smile: Upewnij się żę stery do grafiki masz najnowsze :slight_smile: A i wyłącz jeszcze najlepiej windows search.