Windows Media Player zacina przy odtwarzaniu

Witam serdecznie

Podczas oglądania filmu w 1080p filmy co parę sekund klatkują co powoduje  że filmu nie da się oglądać, filmy o rozdzielczości 720p działają bez problemu, A filmy o rozdzielczości 4k zacinają się kompletnie na amen. 

Reinstalowałem różne kodeki nic niepomoglo.

Posiadam Laptopa dell inspiron 15 7559 15,6 cala o rozdzielczości 1080p

Windows 8.1 pro N

Intel core i-7 6700HQ CPU 2.60 Ghz

Nvidia GTX 960M 4GB

rozdzielczośc ustawiona 1920x1080p 64 Hz

 

 

Jaki pakiet kodeków zainstalowałeś

 

Proszę zapoznać się z tą stroną a następnie skorzystać z przycisku Edytuj  i dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza. 

media player codec pack 4.4.1

następnie:

K-lite codec pack 12.1.5 

 

oba są zainstalowane jednocześnie ?

Nie, teraz zainstalowany jest k-lite ponieważ jak był instalowany drugi to wchodził konflikt i program domagał sie usunięcia poprzedniego 

Sprawdź czy również na innym odtwarzaczu  występują te problemy np. Media Player Classic

Na media player classic problem nie występuje sprawdzałem

Więc warto rozważyć zmianę programu do wideo Windows media player czasami stwarza problemy z odtwarzaniem wideo

Windows Media Player używa systemowych kodeków od Microsoftu, które mogą być mało wydajne.  Trzeba go zmusić, żeby używał lepszych np. ffdshow lub LAV Filters. K-Lite zawiera program do tego - Codec Tweak Tool (jak i wcześniej wymienione kodeki).

Jakie to są filmy? Chodzi mi bardziej jakie mają kodeki wideo w środku (np. h.264/AVC lub h.265/HEVC), a nie same kontenery/opakowania (mp4, mkv, itp). Możesz użyć programu MediaInfo: http://www.dobreprogramy.pl/MediaInfo,Program,Windows,13099.html

W K-Lite jest on dołączony, ale chyba w wersji Lite (bez GUI?).   Zaznaczam, że nie używam ani Win8.1, ani K-Lite, więc są to tylko domysły.

P.S. Do odtwarzania h.265/HEVC najwydajniejszym na ten moment jest kodek Strongene/Lentoid: http://xhevc.com/en/downloads/downloadCenter.jsp

ale nie wiem, czy przez Codec Tweak Tool  można go podpiąć pod WMP.

Albo zacznij używać lepszych odtwarzaczy wideo: PotPlayer, MPC-HC, MPC-BE, itp, itd.

 

zmień antywirusa na secureaplus wyłącz windows defender i windows update i zmień odtwarzacz filmów na potplayer i włącz w nim dxva i bedzie duzo lepiej :slight_smile: do muzyki polecam aimp moim zdaniem lżejszych odtwarzaczy nie ma :slight_smile: Dla pewności zrób jeszcze skan secureaplus/mbam i adwcleaner :slight_smile: Upewnij się żę stery do grafiki masz najnowsze :slight_smile: A i wyłącz jeszcze najlepiej windows search.