Windows Media Player zacinka filmów

Witam mam laptopa hp zainstalowane najnowsze kodeki k-lite oraz media playera home cinema oraz WMP … i jwystępuje następujący problem …w WMP filmy delikatnie zacinają się lecz w drugim playerze wszystko jest normalnie … zauważyłem że jeżeli odłącze np ładowarkę a karta przełącxy się z Radeona na Intel to wtedy chodzi wszystko normalnie ale sam nie wiem czy to jest przyczyną wie ktoś może coś na ten temat ? z góry dziękuję

Po pierwsze, to WMP ma wszystkie potrzebne kodeki do najpopularniejszych standardów jakie obsługuje i nie trzeba instalować żadnych kodeków czy odtwarzaczy dodatkowych. Niestety, istnieją standardy których WMP nie obsługuje np. konkurencyjnej firmy Apple i tu zaczyna się problem. Przy okazji warto też chyba wspomnieć, że również Apple nie obsługuje standardów Microsoftu. Użytkownicy natomiast chcieli by na ich komputerach obsługiwane były standardy obu firm. :slight_smile:

Użytkowników komputerów można z grubsza podzielić na dwie części; Takich którzy świadomie instalują inne kodeki czy odtwarzacze i nie przeszkadza im, że np WMP przestaje w ogóle odtwarzać cokolwiek, a nawet są z tego zadowoleni. :slight_smile: Druga grupa użytkowników to Ci co tylko słyszeli, że potrzebne są jakieś kodeki i instalują co popadnie nie zdając sobie sprawy jakie będą tego efekty. Efekty zaś mogą właśnie takie jak u Ciebie albo jak już pisałem WMP w ogóle przestanie odtwarzać cokolwiek. Dla mnie np. WMP jest podstawowym odtwarzaczem bo np. na wielu stronach korzysta się z tego odtwarzacza, bardzo dobrze odtwarza pliki midi zarówno w sieci jak i offline itd itd. Wobec powyższego bardzo ostrożne instaluje nowe kodeki które nie mogą zdestabilizować WMP. Wygodne jest stosowanie kodeków alternatywnych typu QuickTimeAlternative czy RealAlnernative no i z instalacjami innych odtwarzaczy trzeba być ostrożnym bo niektóre potrafią być złośliwe w stosunku do WMP. Tak się składa, że różnego rodzaju kodeków czy odtwarzaczy jest multum i pozostaje nam zatem tylko eksperymentowanie dla osiągnięcia tego czego sobie życzymy.

mi po prostu nie odpowiada odtwarzanie filmów w WMP zainstalowałem inny program i kodeki do niego czyli mam rozumieć że kodeki mogły zdestabilizować WMP ta ? w takim razie co z tym iż kiedy korzystam z lapka na baterii wszystko jest ok ? chociaż w sumie wydaje mi się też że zanim jakiekolwiek kodeki zainstalowałem do kompa i program do filmów to raczej wszystko w wmp chodziło sprawnie chodź pewny nie jestem … więc możesz mieć rację … …ktoś jeszcze wie coś na ten temat ?

@floyd wyczerpuje temat, nic dodać, nic ująć

Jeżeli dorzucisz jeszcze jakiś odtwarzacz z jeszcze innymi kodekami, to nie dziw się jeżeli w jednym odtwarzaczu nie będzie fonii, w drugim wizji a w trzecim obraz będzie do “góry nogami”.