Windows Mobile 6.5 optymalizacja systemu


(Msl17) #1

Witam

Posiadam od niedawna telefon samsung omnia 2 z tym systemem i poszukuje programów do jego optymalizacji (żeby mnie pamięci RAM zjadał) i jakiegoś programu którym mógł bym odinstalować zainstalowane aplikacje bo ten wbudowany nie robi wszystkiego.


(Szczepaniakpila) #2

Jeśli chcesz żeby mniej ramu zjadał musisz zamykać programy poprzez menadżer aplikacji. Najlepiej doinstaluj jakis program do zarządzania otwartymi aplikacjami -Przypominam ze w windows mobile domyślnie nie zamyka aplikacji tylko trzyma go dalej w pamieci RAM. Sam system można optymalizować używając tylko mniej wygórowanej skórki(bez sliding panel czy jakos tak) bo nic innego w tej chwili nie przychodzi mi do głowy no i nie instalowanie niepotrzebnych aplikacji.


(Msl17) #3

takie rzeczy to ja już robię :slight_smile: programów pomocniczych szukam jeśli takowe istnieją :slight_smile:


(Frog) #4

msl171 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Pawbrotm) #5

Tak gwoli ścisłości - to nazywa się Titanium - Sliding Panel było w Windows Mobile 6.1 Standard.

Jeśli chodzi o programy do czyszczenia RAM-u to są narzędzia typu HTCAddicts CleanRAM, RamSweeper itd.

Jeśli chodzi o przycisk X to polecam poszukać programu HTC X Task manager - wtedy masz mini menedżer zadań na górnym pasku. Program ma również opcję, która pozwala zmienić działanie przycisku X na zamykanie aplikacji. Co do optymalizerów, to są programy typu SKTools, Pocket Mechanic (są one płatne.

Oprócz płatnych pozycji wszystkie te programy znajdziesz na xda-developers. Więc start do Google z komendą "site:xda-developers.com ...".


(folusek) #6

może tutaj coś znajdziesz dla swojej omni :slight_smile:

http://eomnia.net/

http://omniaforum.pl/

http://pdaclub.pl/forum/