Windows Mobile 6 BackUP Kopia

Witam

Jestem w posiadaniu urządzenia z Windows Mobile 6 Classic (CE OS 5.2.1946 Build 18550.0.7.4)

Mogę się z nim połączyć bezpośrednio za pomocą kabla usb, karty pamięci, czy pendrive

Jak mogę wykonać kompleksową kopię zapasowa tego sytemu (czytaj zrobię kopie, usunę z urządzenia co mi się żywnie podoba,nawet pliki systemowe, przywrócę kopie i by hulało jak od nowości)

Przymierzam się do wykorzystania programu Sprite Backup, lub Spb Backup, tylko że one nie dają mi kompleksowej kopi

Czekam na sugestie, polecić program.

Czy wykorzystanie powyższego oprogramowania wystarczy w zupełności?

Aby urządzenie z windows mobile zostało przywrócone do takiego stanu jak nowe należy wykonać hard reset lub przeprowadzić czyszczenie pamięci magazynowe co w obu przypadkch spowoduje instalacje systemu od nowa i tym samym usunięcie wszystkiego co zostało zainstalowane “od siebie” a w takim przypadku wystarczy użyć spb backup i wykonać kopie do ptrzywrócenia tylko tego co będzie potrzebne po instalacji “nowego” systemu

@Zbych1

“co w obu przypadkch spowoduje instalacje systemu od nowa” czy mam rozumieć, że kopia systemu nietknięta jest zaszyta w niedostępnym miejscu dla użytkownika? I mogę taką czynność wykonać kiedy mi się żywnie podoba (oczywiście z utratą danych jeśli sobie kopi nie zrobię). Myślisz,że Spb Backup lepiej sobie poradzi od Sprite Backup ? Może miałeś przyjemność testować ?

Tak , “czysta kopia” systemu jest umieszczona w pamięci rom , obszar praktycznie niemodyfikowalny przez zwykłego “smiertelinka” aczkolwiek jeżeli producent urządzenia wypuści uaktualnienie lub nowszy system dla danego urządzenia jest ta pamięć rom do zaktualizowania lub zmiany systemu narzędziami znajdującymi się w pliku aktualizacji , nie robiłem nigdy kopi więc nie wiem dokłanie jak działa to spb , mam na telu mało własnych programów więc zawsze po instalacji na nowo systemu dogrywam te pare programów , Nie wiem co masz czy pda czy smarfona , jeżeli to smarfon to numery telefonów zapisane na karcie sim pozostaną nie tknięte.

Ani pda ani smartfon, tak wygląda, innej firmy http://www.swfcabin.com/swf-files/1261072530.swf i zawarte tam jest oprogramowanie wraz z ustawieniami i chciałem sobie wykonać kopie zapasową przed ewentualnymi wypadkami losowymi…

W każdym razie dzięki za naświetlenie sprawy :]