Windows Mobile 6 na 6.1 Czy się opłaca?

Witam. Niedawno nabylem SPV e650 i zastanawiam się nad zmianą oprogramowania. W fonie jest zainstalowany Windows Mobile standard 6 a chciałbym zrobić upgrade do 6.1. Prawdopodobnie w jakimś serwisie co się tym zajmuje, żeby nie uwalić fona. Czy da mi to jakieś większe możliwości? Nie chce 6.5 bo nie za wiele aplikacji jest na tą wersję. Posiadam także Samsunga Omnie i próbowałem zainstalować niektóre programy z Omni (nie dedykowane pod omnie tylko na WM) i niesiety wyskakiwały błędy przy instalacji. Czyzby dlatego że przeznaczony pod “inny” system?

Zacznijmy od tego że omnia jest dotykowa take programu do niej muszą działać z jej dotykiem. Ty masz E650 i dotyku nie masz także nie szukaj programów z OMNII. WM 6 jest bardzo pamięciożerny więc napewno opłaca się 6.1 tym bardziej że 6 w moich oczach jest najbardziej niedopracowaną okienkową wersją mobilnego windowsa Polecam więc śmiało 6.1 a jeszcze bardziej 6.5 (Sam korzystam w wm 6.5 co prawda na toshibie G500 ale uwierz mi wiem co mówię :wink: system cud i maliny :))

Dzięki. Puki co z SPV troche ciężko mi coś konkretnie znaleźć. Łatwiej jednak z Omnią, ale jakoś przeszkadza mi brak normalnej klawiatury dlatego zakupiłem drugi fon. A tak w ogóle oriętuje się ktoś czy jakbym zainstalował 6.5 to czy można powrócić do starszej wersji np. 6.1? Czy raczej downgrade jest niemożliwy?

Jeśli tylko znajdziesz odpowiednie ROM-y to na pewno się da. Poza tym WM ma to do siebie, że wersje są kompatybilne wstecz. Wszystko, co ruszało na starym WM2003 ruszy też na 6.5.

Backup jest przeciez :slight_smile:

A i jeszcze odnośnie pytania tematu - na WM 6.1 Standard opłaca się przemigrować, gdyż ma on bardzo fajny wygodny ekran główny - Sliding Panel. Również niektóre buildy 6.5 mają takie jakby “mini titanium” - rozwiązanie bardzo podobne do tego z 6.5 Professional.

downgrade jest zawsze możliwy, wgrywasz ROM taki, jaki chcesz… ja zmieniałem WM6 na WM5 bo dłużej bateria trzymała :wink:

Nie wszystko

Co do zmiany systemu 6 na 6.1 roznica bedzie taka sama jak pomiedzy XP Home a XP Professional

Dodane 19 sty 2010 23:42

po zmianie systemu moze nie dzialac poprawnie lub sie wogole nie przywroci

nie porównuj 6 do 6.1 bo 6 to najbardziej nieudane okinka mobilne m.in zrzerają ogromne ilości RAM. 6.1 lepiej zarządza pamiecią i jest bardziej dopracowany niż 6 (czyt. mniej się zawiesza). Jeżeli już koniecznie chcesz porównywać to 6 można bardziej porównać do 5 która ma inną szatę graficzną…Ale 6.1 to całkiem inny system… :slight_smile: