Windows Mobile 6 PRO - instalacja


(PaPuX) #1

OPIS INSTALACJI:

Flashowanie nowego ROMu trwa parę minut. Oczywiście stracisz wszystki dane (poza tymi na karcie pamięci), więc na początku warto wykonać backup najważniejszych danych, np darmowym programem PimBackup (link na dole). Proces flashowania jak w maiarę prosty, każda osoba umiejąca sprawnie posługować się PCtem nie powinna mieć z tym większego problemu. Do wgrywania ROMu służy program SuperRUU (link na dole). Cały proces trwa jedynie parę minut. Opis dla Windows XP (dla Visty możesz spróbować tego: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=291723).

  1. Ściągamy wybrany rom. Mają one koło 50mb, w zależności od wersji i stopnia kompesji. Często są spakowane (.zip, .rar, .7z) więc należy je najpierw wypakować. Właściwa postać romu ma zazwyczaj rozszerzenie .dip.

  2. Ściągamy i rozpakowujemy program SuperRUU, służący do wgrywania ROMu na urządzenie.

  3. ODŁĄCZAMY TOŚKĘ OD PC, NIE PODŁĄCZAMY JEJ DOPÓKI NIE POWIEM.

  4. Wyłączamy tośkę. Najpierw trzeba się upewnić, że jest ona dostatecznie naładowana. Zanik prądu=śmierć urządzenia.

  5. Włączamy tośkę trzymając równocześnie lewy klawsz funkcyjny i przycisk właczania aż do momentu, jak pokaże się nam czerwony ekran. (jeszcze nic nie podłączaj)

  6. Na PC uruchamiamy SuperRUU.exe. Na górze powinna być zanzaczona opcja OS, jakiekolwiek inne ustwienie=śmierć urządzenia.

  7. Klikamy na trzykropek po prawe i wybieramy wypakowany wcześniej ściągnięty ROM. (jeszcze nic nie podłączaj)

  8. Klikamy na Update Target na dole, pokaże się "Waiting for USB connection".

  9. Teraz podpinamy kabel pod port USB i do tośki. Windows najpierw znajdzie sterowniki (tosia jest w trybie BootLoadera i system widzi ją jaki inne urządzenie), powie że wszystko OK i program zacznie aktualizować system. Wszystko dzieje się automatycznie, nic nie klikaj i cierpliwie czekaj!

  10. Po wgraniu na urządzeniu pokaże się komunikat "press a button to restart", wciskamy jakiś klawisz na tosi - możemy odpiąć kabel, flashowanie zakończone. Pozostaje tylko skonfigurować samemu system i powinstlować potrzebne aplikacje (jak na nowej tosi ze sklepu).

DOWNLOAD:

PimBackup: http://kochanski.proste.pl/pda/PimBackup.zip

SuperRUU: http://kochanski.proste.pl/pda/SuperRUU.zip


(PaPuX) #2

Tak wgrywa się Mobile na wszystkie PDA. Jeśli zrobisz to zgodnie z instrukcją masz 100% gwarancji że wszystko pójdzie ok. Rób wszystko z poziomu XP gdyż Na Viście instrukcje programu wysyłają operacje na port USB który nie działa poprawnie.

Proponuje poczytać wątek:

http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=113316.0


(PaPuX) #3

Rom 1.02 by globalbus

Build: 20273

Stabilny i szybki. Działa wyśmienicie.