Windows Move Maker problem z .avi

Chciałem skopiować do programu plik a tu mi wyskakuje komunikat ,ponieważ nie jest zainstalowany koder-dekoder wymagany do odtwarzania pliku. Jeśli już próbowano pobrać i zainstalować koder-dekoder, zamknij i uruchom program Windows Movie Maker, a następnie ponownie spróbuj zaimportować plik.’’

Pomóżcie

Masz zainstalowane kodeki, jak nie to zainstaluj K-Lite Codec Pack 3.9.0 Full i przy instalacji zaznacz "ffdshow, direct show, itd…

Zainstalowałem kodeki, które mi zaproponował adams. Pierwszy film w avi udało się zaimportować do WMM, ale drugi w tym samym formacie już nie. Co może być powodem?

Czy znacie może jeakiś program do skracania filmików? Dobrze żeby był po polsku.

Ja też mam problem z tym programem >Windows Movie Maker

zmontowałem film, z plików, które mają jeden 55 Mb a drugi 45 Mb, wybrałem tylko kawałki, są to pliki AVI, po zapisaniu juz na dysk, owszem zapisuje sie ale gdy chcę odtworzyć, to wszystkie dodane napisy ładnie sie wyświetlają, tylko te fragmenty filmowe, a są to cztery krótkie sceny po ok i pon jedna minutę filmu, nie wyświetlają sie, dźwięk jest ale obraz jest wyświetlany w postaci cienkiego paska na górze, a reszta czarna…