Windows Movie Maker 2.6 /WLMM


(Ogniwor) #1

Witam, mam problem, mam WMM 2.6 i WLMM nie wiem jaka versja.

Mam też filmy z kamery co zrobić by po zapisaniu wypełniały 100% odtwarzacza ?? Chodzi o to, że jak zapisze go to jest on na środku a w okół niego dużo czarnej przestrzeni;/ jak zrobić by film był taki jak w kinie.

Dla przykładu:

Tak mam teraz: http://www.youtube.com/watch?v=yN8BdBfa ... re=related tylko że film jest jeszcze urżnięty z góry i z dołu

A chce miec tak: http://www.youtube.com/watch?v=7U2UQEewxJA

Wypełnione 100% ekranu.

Pozdrawiam <3 :* :))


(pamix) #2

Pierwszy link zawiera film w proporcjach 4:3, a drugi link film w proporcjach 16:9.

Jeśli masz kamerę w jakości SD to możesz nagrywać filmy w proporcjach 4:3, natomiast jeśli masz kamerę HD to nagrywasz filmy w proporcjach 16:9 (jak w kinie) bądź 4:3.

jak posiadasz kamerę HD to musisz odpowiednio ja ustawić. Jeśli takowej nie posiadasz to niestety nie nagrasz filmu "tak jak w kinie".


(Ogniwor) #3

a ŻADNYM programem nie moge przemienić filmu do wielkości pożądanej ?? :confused:

niestety kamera którą moge kręcić w plenerze nie jest hd;/ (chyba)

Kamera: JVC GZ-MG530E

Mam też kamere SONY full hd 1920x1080 HDR-XR520 Ale jej w plener wynieść NIE MOGE :frowning: bo kosztowała kilka baniek ;ff


(pamix) #4

Pewnie by szło. Tylko wtedy obraz by sie "rozjechał". tzn. że wszystko miałbyś szerokie i niskie. Chyba nie chciałbyś miec na swoich filmach takich efektów.

A jak kręci ciebie kręcenie filmów (zdanie bardzo po polsku) to zainwestuj w jakiś bardziej zaawansowany program do obróbki wideo.


(Ogniwor) #5

Mam sony vegas 9 pro ;/ ale to trudne w obsłudze a nie mam czasu na nauke...

Tutaj macie screen jak dokładnie wyglada obraz z kamery....

http://img801.imageshack.us/img801/3088 ... adwwww.jpg

http://img823.imageshack.us/img823/4752 ... xxxxxe.jpg

Proszę o pomoc.... mi się wydaje że te obrazki się tak robią jak z kamery włożę je do windows live movie maker i zrobi "zapisz plik filmowy"

kurde co robić...

-- Dodane 03.08.2010 (Wt) 1:41 --

Jak zapisać film WMM / WMML żeby miał taki sam obraz jak nagrała kamera??? Oryginalny. Bo zauważyłem, że jednak to nie wina kamery. Bo filmików miałem kilka każdy zapisałem inaczej i jeden był tak drugi tak trzebi tak ://


(Kaka') #6

ogniwor ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif