Windows Movie Maker - 53000 godzin na obróbkę filmu?


(Howard) #1

Witam,

Próbuję właśnie sił w Windows Movie Makerze 2.1. Dziękuję przy okazji za Wasze rady co do programu do edycji. Faktycznie jest to prosty program do edycji filmików! :idea:

Problem:

Materiał źródłowy avi (skompresowany już z plików .m2ts - Full HD) ma około 3,5 GB razem. Jest to kilkanaście filmików, które chcę połączyć.

Chciałem wybrać w tym WMM 2.1 Save video czyli zrobić z tego film w całości ale jak to kliknąłem, to wybrałem best quality, i pojawiło się okienko, w którym pojawiła się informacja, że progress wynosi 0%, a time remaining to już ponad 55.000 minut i ciągle rośnie (a minęło od uruchomienia procesu jakieś 3 minuty)!

Jak Wy to robicie, że łączycie filmiki? Przecież nie będę czekał miesiącami na jeden połączony w całość 55 minutowy film...

ZDJĘCIE:

schowek01lm.jpg


(Adrian Tomaszewski) #2

No cóż Procka Słabego masz U mnie na I7 po oc na 4500mhz Film full hd sie konwertuje ok 6 godz w naj Jakości wiec przy tym nic dziwnego ze tak pisze :smiley:


(Howard) #3

Dzięki Adus02. Czyli dalej szukam czegoś lepszego niż WMM.

:expressionless:


(rafi84tek) #4

HOWARDKNOPFLER ,

spróbuj czegoś z tej listy: http://www.techsupportalert.com/best-fr … editor.htm

a skoro masz już AVI, to może to: http://fixounet.free.fr/avidemux/

R.


(Xparanienormalnyx) #5

Szybsze nie znaczy lepsze, a fakt faktem jak chcesz mieć dobrą jakość to musisz sporo czekać, choć tysiące godzin to chyba przesada. Jaki masz sprzęt?

Ja czasem łączę filmy za pomocą Nero Vision, jako format wyjściowy wybieram Nero DV Mpeg4 AVC.